środa, Czerwiec 23, 2021

Krasiczyn pod Przemyślem – informacje

0
Krasiczyn pod Przemyślem

Krasiczyn pod Przemyślem to jedna z najbardziej znanych miejscowości w województwie podkarpackim . Stanowi on najczęściej odwiedzany cel wycieczek z Przemyśla. W XV wieku, kiedy właścicielem wsi był Jakub z Szecina, nazywano ją Śliwnicą. Później osada przeszła na własność jego syna Stanisława Krasickiego, co było powodem zmiany nazwy Śliwnicy na dzisiejszą – Krasiczyn (w 1602 r.).

Strażnik miejski – gdzie znaleźć zatrudnienie?

0
miasto

Pracując jako strażnik miejski zatrudnienie znajdziesz przede wszystkim w straży miejskiej i to tam powinieneś szukać zatrudnienia. Jednostki znajdują się w dużych miastach, ale nie tylko. W obrębie dużego miasta takich jednostek może być nawet kilka lub kilkanaście. Musisz zatem śledzić ogłoszenia dotyczące naborów oraz spełniać odpowiednie wymagania.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/pracuj-jako-straznik-miejski-w-strazy-miejskiej/

Czy jako strażnik miejski znajdzie zatrudnienie w każdym mieście? 

Pracując jako osoba na takim stanowisku niestety nie znajdzie zatrudnienia w każdym mieście. Miasta wojewódzkie nadal decydują się na utrzymywanie straży miejskiej. O ile coraz więcej nieco mniejszych, wciąż sporych miast decyduje się na odejście od takiej formy. W ciągu ostatnich lat, między rokiem 2012, a 2018, liczba jednostek spadła o nawet 100 takich jednostek. Nie należy się jednak zrażać. Wciąż jednak mniejsze gminy wiejsko miejskie decydują się na utrzymywanie takich funkcjonariuszy, chociażby pod nazwą strażników gminnych.

Niektórych przypadkach Straż Miejska ogłasza nowe nabory w całym mieście lub chcę uzupełnić braki kadrowe w kilku swoich jednostkach. Też miejska jest to również urząd, który potrzebuje pracowników oraz miejsce, w którym możesz prosić o zatrudnienie, jeżeli posiadasz wykształcenie oraz zamiłowania administracyjne.

Czy praca na własną rękę jest możliwa?

Pracując w straży miejskiej jesteśmy urzędem państwowym. Nie podlega on żadnych uwarunkowań rynkowych, ani konkurentka jego finansowanie odbywa się z pieniędzy publicznych oraz ustalone jest przez radę Gminy. Straż miejska posługuje się wyłącznie z Twoimi, w szkolnymi oraz doświadczonymi pracownikami. Nie istnieje tutaj praktyka zatrudnienia funkcjonariuszy w formie umowy innej, niż umowa o pracę. Tym samym własna działalność gospodarcza w takim zawodzie nie jest możliwa. Zdarza się jednak, że samorządy korzystają z usług firm ochroniarskich czy samodzielnych pracowników ochrony w celu zabezpieczenia ulic, imprez masowych czy konwoju osób czy mienia.

Zobacz też: http://www.rodzinne-wakacje.pl/praca-straznika-miejskiego-jak-wyglada/

Paluszki rybne co musisz o nich wiedzieć?

0
paluszki rybne
fot. pexels.com

Paluszki rybne to danie, które lubią dzieci, jeśli mają zjeść rybę. Osoby dorosłe raczej rzadziej spożywają ten produkt, nie mniej jednak, zdarza im się go spożyć, zwłaszcza, gdy zależy im na przygotowaniu szybkiego obiadu dla całej rodziny. Co kryje się w składzie paluszków rybnych? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/paluszki-rybne-co-tak-naprawde-sie-w-nich-kryje/

Paluszki rybne

To produkt gotowy, który można kupić w większości sklepów spożywczych. Występuje on głównie w dwóch rodzajach – paluszkach z ciętych w bloczki kawałków ryb, które są obłożone panierką lub z ryb mielonych, które są wymieszane z dodatkami, takimi jak bułka tarta oraz wzmacniacze smaku.

Zdrowszym wariantem jest oczywiście ten pierwszy, który zawiera minimum 60% ryby pociętej w bloczki. Drugi wariant, a więc zmielona ryba, zawiera nie tylko różne gatunki ryb, ale także ości oraz skórę.

Wybierając paluszki rybne szukajmy produktu, który zawiera minimum 60% ryby w swoim składzie, inaczej narażamy się na jedzenie panierki, utwardzonej skrobi kukurydzianej, spulchniaczy, utwardzonych tłuszczów, glukozy.

Jeść czy nie jeść?

Paluszki rybne zazwyczaj podajemy swoim dzieciom, które niechętnie spożywają rybę. Jednakże dzieci w wieku rozwojowym powinny zjadać ryby z dużą zawartością witaminy D, a także wapnia, który wpływa na budowę mocnych kości. Najlepiej przygotowywać dzieciom ryby takie jak węgorz, pstrąg, łosoś lub śledź. Są one świetnym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3.

W paluszkach rybnych niestety nie znajdziemy tych wartości. Przygotowywane są one raczej z ryb chudych, które mają niską zawartość związków, które korzystnie wpływają na pracę mózgu oraz ogólny rozwój organizmu. Produkt ten dodatkowo jest głęboko mrożony, a więc kwasy omega-3 oraz tłuszcze nie pozostają w nim, poprzez długotrwałe przechowywanie w niskiej temperaturze.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest przygotowywanie ryby do własnoręcznego smażenia, co nie zajmuje dużo czasu. Można ją upiec lub podsmażyć na patelni, a wówczas pokroić i zaserwować swojemu dziecku.

Przeczytaj też: http://www.rodzinne-wakacje.pl/odwodnienie-organizmu-co-robic/

All inclusive – warto czy nie warto?

0
all inclusive
fot. pexels.com

Na pierwszy rzut oka opcja wakacji all inclusive wydaje się być atrakcyjna i nie do odrzucenia. Są jednak minusy takiej oferty, które wiele osób zachęcają do zrezygnowania z tej opcji i wybranie wakacji bez pakietu all inclusive. A jak będzie z Tobą? Poznaj obiektywne zalety i wady opcji all inclusive na wakacjach za granicą!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wakacje-all-inclusive/

All inclusive czyli…

Zanim przejdziemy do wad i zalet opcji all inclusive warto opowiedzieć czym właściwie jest ta opcja, ponieważ nie każdy może jeszcze o tym wiedzieć. All inclusive to po prostu ,,wszystko w cenie’’ – alkohole, napoje, jedzenie. Jako turysta, gdy przyjeżdżamy do hotelu, w którym chcemy się zakwaterować otrzymujemy specjalną bransoletkę (zazwyczaj chodzi o kolor), która jest podpowiedzią dla kelnerów i barmanów, że mamy prawo do nielimitowanego korzystania z darmowych usług. 

Zalety all inclusive

Mamy nieograniczony dostęp do jedzenia i napojów (w tym do alkoholu). Dla porównania – brak tej opcji wskazuje na konkretne przedziały godzinowe, w czasie których możemy korzystać z różnych udogodnień. Nie ma co ukrywać, jest to bardzo wygodne i komfortowe, że mamy taki nieograniczony dostęp. Nie musimy martwić się, że będzie to utrudnione, ale bez obaw zawsze możemy skorzystać z wykupionej opcji. Oczywiście ma to swoje minusy – i w tym miejscu przejdziemy do wad all inclusive.

Wady all inclusive

Główna wada all inclusive dotyczy tego, że wykupując wakacje tego typu można zwyczajnie przepłacić. Wynika to stąd, że all inclusive nie jest sobie równe ze względu na wyjazd, ponieważ są różne jego wersje. Wyróżnia się all inclusive 24, które obowiązuje całodobowo; all inclusive soft nie obejmuje dostępu do alkoholi; all inclusive ultra jest to opcja poszerzona o dodatkowe produkty; all inclusive normalne oznacza dostęp, ale w ograniczonych godzinach. Jak już możesz się domyśleć bardzo często all inclusive, zwłaszcza przy opcji ultra, która praktycznie nie jest opcją all inclusive, a tylko tak jest nazwana. Warto zwracać na to uwagę i porównywać ceny wycieczek all inclusive (z uwzględnieniem jego rodzaju), ponieważ często jest to 50-80% kwoty całego wyjazdu, a zwyczajnie się nie opłaca sięgać po taką opcję.

Inną wadą jest to, że na wyjazdach all inclusive marnuje się bardzo dużo jedzenia. Na ten aspekt należy spojrzeć z perspektywy globalnej i ochrony środowiska. Tak naprawdę u wielu osób ten all inclusive nie zdaje egzaminu. Można zabookować tańsze wakacje bez tej opcji i jednocześnie nie przepłacić korzystając z jedzenia i napojów w określonych porach. Oczywiście tę wadę, czyli że all inclusive negatywnie wpływa na środowisko można obrócić w zaletę, jeśli wiele osób zdecyduje się na taki krok.

Przeczytaj też: http://www.rodzinne-wakacje.pl/wakacje-w-polsce-vs-za-granica-porownanie-kosztow/

Czym jest migotanie przedsionków serca?

0
migotanie
fot. Pixabay.com

Migotanie przedsionków jest schorzeniem które dotyka osoby w każdym wieku chociaż ryzyko wzrasta wśród osób starszych. Czym się objawia?

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/migotanie-przedsionkow-serca/

 

Objawy migotania przedsionków

Migotanie przedsionków może nie dawać żadnych objawów lub lekkie zmęczenie czy osłabienie organizmu. Inne czynniki mogące wskazywać na migotanie przedsionków to duszności, omdlenia, zawroty głowy a także przyspieszone bicie serca lub łomotanie. Wiele chorych jest diagnozowanych przy okazji innych badań profilaktycznych. Schorzenie objawia się bardzo szybkimi skurczami serca, dochodzącymi nawet do 700 na minutę. Powodem migotania mogą być inne choroby współistniejące jak nowotwory, cukrzyca, nadczynność tarczycy czy choroby płuc.

 

Leczenie

Leczenie odbywa się pod stałą kontrolą lekarza poprzez środki farmakologiczne a czasami również operacyjnie lub niechirurgicznie. Migotanie przedsionków zwiększa skłonność do zawałów, udaru czy niewydolności serc stąd profilaktycznie powinny nastąpić zmiany w diecie oraz trybie życia. Należy ograniczyć używki, tłuste potrawy a w zamian wprowadzić więcej warzyw i owoców oraz regularnie uprawiać sport lub spacerować czy ćwiczyć jogę. Jeśli mamy nadwagę, powinniśmy również zrzucić zbędne kilogramy by zminimalizować ryzyko.

 

Przeczytaj też: http://www.rodzinne-wakacje.pl/czym-jest-niewydolnosc-serca/

Mieszkanie w Niemczech

0
Mieszkanie w Niemczech
fot. pexels.com

Mieszkania w różnych zakątkach świata są marzeniem wielu osób. Niektórzy celowo wyjeżdżają za granicę w poszukiwaniu lepszego życia – większych zarobków oraz lepszych warunków mieszkalnych. Dziś przyjrzyjmy się mieszkaniu w Niemczech.

Zobacz też: http://radiobc.pl/mieszkania-w-niemczech/

Mieszkania w Europie

W poszukiwaniu za lepszymi warunkami życia, niejedna osoba wyprowadziła się z Polski. Trzeba przyznać, że w Polsce niestety nie da się osiągnąć za dużo, a także życie tu staje się coraz droższe, bez lepszych perspektyw, a Państwo nie wspiera osoby bezdzietne w wieku prokreacyjnym.

Wiele młodych osób zdecydowało się na przeprowadzkę do sąsiedniego państwa – do Niemczech. Ten nasz sąsiad ma o wiele lepszą ofertę do złożenia młodym ludziom, niż Polska, nawet pomimo trudnego języka, którego trzeba się nauczyć, by uzyskać profity od Państwa niemieckiego.

Co oferują Niemcy?

W Niemczech, gdy przyjmiesz obywatelstwo niemieckie, możesz liczyć na spory social, który z pewnością da ci dobry start w tym kraju. Jednakże, by go zdobyć musisz nauczyć się języka niemieckiego, a w tym celu uczęszczać na kursy organizowane przez Państwo. Później masz test sprawdzający wiedzę, który oczywiście musisz zdać.

Mieszkania w Niemczech również są na wynajem. To bardzo popularna forma mieszkania w Niemczech, mało kto decyduje się na to, by zakupić własny dom. Z wynajmem nie ma problemu, o ile oczywiście dogadasz się po niemiecku z wynajmującym mieszkanie.

Reszta wygląda bardzo podobnie – opłacasz czynsz, najem oraz inne opłaty, które musisz płacić na czas. Jeśli masz jednak zasiłek, wówczas Państwo robi to za ciebie, abyś ty nie musiał się martwić! Z pracą w Niemczech również jest łatwo – możesz pracować w sklepie, restauracji, chyba, że masz więcej zdolności zarówno językowych, jak i zawodowych, to możesz próbować złapać coś lepszego.

Minusem mieszkania w Niemczech z pewnością będzie tęsknota za krajem, z którego pochodzisz. Na szczęście jest na tyle blisko, że zawsze możesz przyjechać, a połączenia autobusowe wcale nie są drogie.

Przeczytaj też: http://domosia.pl/domek-z-ogrodkiem/

Turystyczne miasta Małopolski – jakie kryją się w nich atrakcje?

0
najpopularniejsze miasta Małopolski

Województwo małopolskie jest dość zróżnicowanym regionem. Nie tylko pod kątem budowy terenu i warunków środowiska, ale też kultury. Możemy tam spotkać wiele różnych i ciekawych atrakcji, jednak aby je wszystkie zobaczyć musimy odwiedzić kilka miast, które znajdują się w Małopolsce.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/najbardziej-turystyczne-miasta-malopolski/

Kraków i okolice

Wawel

To wzgórze jest znakiem rozpoznawalnym Krakowa. To na nim znajduje się przepiękny Zamek Królewski, który w dawnych czasach był siedzibą królów. Został wybudowany z inicjatywy króla Bolesława I Chrobrego, z czasem przeszedł przebudowę i stał się zamkiem w stylu romańskim. W obecnych czasach Zamek Królewski na Wawelu stanowi dumę nie tylko Krakowa, ale też Polski. Jest również miejsce pochówku królów i ważnych narodowych osobowości.

Auschwitz Birkenau

Auschwitz Birkenau, dzisiejszy Oświęcim to miasto znajdujące się niedaleko Krakowa. W dzisiejszych czasach kojarzy się głównie ze smutkiem, cierpieniem i śmiercią. Przypomina o pogromie Żydów. Obecnie organizowane są wycieczki w to miejsce, których celem jest zobaczenie na własne oczy, jak wyglądał kiedyś znajdujący się w tym miejscu obóz koncentracyjny.

Wieliczka

Wieliczka to miasta, które również znajduje się w okolicy Krakowa. Najczęściej jest kojarzone z kopalnią soli, która się tam znajduje. Obecnie jest to jedna z głównych atrakcji turystycznych tej miejscowości. Zwiedzanie jest możliwe przez cały rok. Warto odwiedzić to miejsca zarówno z dziećmi, jak i podczas samotnej podróży. Wszelkie komory, które znajdują się w kopalni zostały wyrzeźbione ręcznie. Jest to niezwykłe przeżycie.

Krynica Zdrój

Wieża Widokowa

Wśród pasma lasów Jaworzyny Krynickiej, możemy dostrzec drewnianą konstrukcję, która wznosi się na wysokość 49,5 metrów – jest to wieża widokowa. Znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena. Do Wieży prowadzi specjalnie skonstruowana „drewniana ścieżka”, które stopniowo zwiększa swoją wysokość. Umiejscowienie danej trasy w koronach drzew, jeszcze bardziej zwiększa doznania związane z podziwianiem przepięknych krajobrazowych okolicy.

Wadowice

Bazylika

Bazylika Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Wadowicach to miejsce szczególne, ponieważ to właśnie w tym miejscu Karol Wojtyła, a późniejszy Ojciec Święty, przyjął chrzest i przystąpił do I Komunii Świętej. Przed Bazyliką Wadowice stoi obecnie spory posąg Papieża Polaka, z którym wierni pochodzący z całego świata, robią sobie pamiątkowe zdjęcia.

Zobacz też: http://www.rodzinne-wakacje.pl/malopolska-trasa-smakoszy-co-to-oznacza/

Domki letniskowe w Dziwnowie nad morzem

0
Domki letniskowe w Dziwnowie nad morzem

Mapa polskiego wybrzeża usiana jest gęsto miejscowościami położonymi na linii brzegowej. Wszystkie te urocze zakątki oferują turystom wiele atrakcji i wygodę podczas urlopu. Nad Bałtykiem istnieje rozbudowana sieć obiektów oferuje przyjezdnym komfortowe domki nad morzem. Uśpione nadmorskie miasteczka i wioski zapełniają się zadowolonymi turystami każdego roku.

Kolarzówka w zasięgu ręki

0
Kolarzówka w zasięgu ręki

W czasach, w których przyszło nam żyć coraz modniejszym środkiem transportu staje się rower. Jazda na tego typu sprzęcie ma bardzo wiele zalet. Jeżdżąc możemy zwiedzać różne ciekawe tereny, pagórki czy dojeżdżać do pracy.

Piłeczki dla dzieci – jakie są rodzaje?

0
dziecięca zabawa piłkami

Piłeczki są zabawkami, które są uwielbiane przez wszystkie dzieci. W sklepach występują w różnych wersjach i modelach. Różnią się od siebie kolorami, strukturą i zastosowaniem.

Najbardziej popularne i najczęściej wybierane zarówno przez dzieci, jak i rodziców są piłki, które służą do uprawiania sportu. Mowa tutaj o piłce nożnej, siatkówce, czy koszykówce. Takie piłki są przeznaczone dla dzieci w każdym wieku, bez względu na płeć. Dzięki nim dzieci mogą spędzać czas na świeżym powietrzu, podczas kreatywnej zabawy.

Piłki dla dzieci – rodzaje

Piłki są zabawkami, które są bardzo proste w użyciu. Podczas gry dzieci osiągają niesamowitą frajdę i radość z zabawy. Ten rodzaj zabawki jest przeznaczony dla dzieci od 6 miesiąca życia, tylko piłka musi być odpowiednio dobrana. Starsze dzieci również uwielbiają ten rodzaj rozrywki.

Na rynku mnogość piłek dla dzieci jest ogromna. Spotykane są piłki małe, duże, gumowe, kauczukowe, świecące, a nawet śpiewające. Jak widać wybór jest spory.

Piłeczki zabawki dla dzieci

Jak wybrać odpowiednią piłkę dla małego dziecka?

Wybór piłki dziecięcej uzależniony jest od wielu czynników. Po pierwsze wziąć pod uwagę wiek dziecka, tylko w ten sposób zabawka będzie bezpieczna dla dziecka. Najmłodsze dzieci mogą korzystać tylko z pluszowych wersji, taka piłka nie jest zagrożeniem dla takiego malucha. Bardziej bogate wersje maja nawet wgrane specjalne mechanizmy, które sprawiają, że piłka wydaje z siebie dźwięki. Dziecko podczas pierwszych miesięcy swojego życia, wyłącznie bada zabawkę sensorycznie. W ten sposób zmysły naszej pociechy są pobudzone.

W przypadku rocznych dzieci, które już zaczynają chodzić, można kupić piłeczki gumowe lub kauczukowe. Dzieci bawią się takimi zabawkami, poprzez kopanie i toczenie. Podczas wyboru należy pamiętać, że maluchy powinny korzystać z piłek ciężkich, twardych oraz wykonanych z materiałów, które nie posiadają atestów i certyfikatów.

Zalety zabawy z wykorzystaniem piłek

Małe piłeczki świetnie wspierają rozwój motoryki u najmłodszych dzieci. Dodatkowo podczas zabawy z piłeczkami, dzieci ćwiczą rączki. Wszystkie te czynności przyniosą korzyści w przyszłości. Dziecku dzięki temu łatwiej będzie chwytać czy wykonywać czynności typowo manualne.

Przeczytaj też: http://www.nowapolitologia.pl/piasek-kinetyczny-dla-dzieci-czy-to-odpowiednia-masa-plastyczna/

ZOBACZ TEŻ