Kazimierz Dolny w Sylwestra kusi nie tylko urokliwą magią historycznego Rynku i widokami z Góry Trzech Krzyży!

Kazimierska tradycja sylwestrowego oglądania sztucznych ogni z Góry Trzech Krzyży

Kazimierz Dolny na Sylwestra, to strzał w dziesiątkę! Tradycją przygotowaną dla gości odwiedzających to miasto właśnie w Sylwestra są pokazy sztucznych ogni, które najlepiej obserwować z Góry Trzech Krzyży. Do godziny 18.00. otwarte są bez rezerwacji wszystkie restauracje i bary, w których uprawiać można różnorodną turystykę kulinarną, od kuchni staropolskiej, po orientalną. Po 18.00. trzeba już wybrać lokal z konkretną imprezą sylwestrową, najlepiej posiadając już bilety, gdyż ruch turystyczny w mieście jest duży i bardzo trudno o spontanicznie zajęte, wolne miejsce przy sylwestrowym stoliku. Warto więc o przyjeździe sylwestrowym pomyśleć co najmniej trzy miesiące przed Sylwestrem, by nie stracić okazji na wspaniałe, kazimierskie świętowanie Nowego Roku.

Spacer do Wąwozu Czerniawy przed 20.00., obowiązkowy

Niezależnie od pogody panującej w Kazimierzu Dolnym w Sylwestra koniecznie trzeba się wybrać na pieszą wędrówkę do Wąwozu Czerniawy. Goście, którzy Sylwestra w Kazimierzu Dolnym spędzają rok w rok, a jest ich niemała grupa, praktykują wręcz rytuał wyprawy do Wąwozu, zakończonej około 20.00., tak by zdążyć się odświeżyć i przywdziać balową toaletę. Po takim rozruchu i dotlenieniu całego organizmu bal musi się udać, bo bukowy las to najlepsze, sylwestrowe SPA!

Magiczny Rynek i historyczne kamienice po północy

W Sylwestra Rynek Kazimierza Dolnego przystrajany jest szczególnie bogato i gustownie. Zwykle obok pięknych, kazimierskich kamienic pod Świętym Mikołajem i Świętym Krzysztofem ustawiania jest żywa choinka, co roku strojona według autorskich, artystycznych projektów. Większość lokali znajdujący się w Rynku organizuje po północy wyjście na lampkę wina na zewnątrz i wówczas podziwiać można historyczny urok miasta, wzbudzającego w Sylwestra bajkowe wrażenia. Sylwestrowe, sztuczne ognie widoczne są w centrum miasta znad Wisły, z Męćmierza i spod Fary. Rok w rok zaskakują one feerią barw i niepowtarzalnych figur, zachwycających gości w trakcie otwartych, sylwestrowych pokazów.

Noworoczny spacer ulicą Szkolną dla wytchnienia po balu

W Nowy Rok po udanym balu, niezależnie od formuły świętowania, którą wybierzemy, warto udać się na regeneracyjny spacer ulicą Szkolną. To tu znajdują się zabytkowe, kazimierskie wille, a wśród nich Słoneczna i dom rodziny Berensów, pierwszych kazimierskich hotelarzy, którzy swój hotel otwarli w 1880 roku i nazwali go Esterką, na pamiątkę miłości króla Kazimierza Wielkiego do żydowskiej piękności. Niedaleko ulicy Szkolnej, przy ulicy Doły do dziś stoi także Siedlisko Lubicz, czyli najstarsza, drewniana chałupa w Kazimierzu. Po sylwestrowym balu, taki wyciszający spacer będzie balsamem dla naszego umysłu. Sylwestrowy Kazimierz Dolny zachwyca swą bajkową atmosferą i uspokaja harmonią pięknego, historycznego miasta. Na Sylwestra to punkt obowiązkowy!

A jeśli już namówiliśmy Cie do spędzenia Sylwestra w Kazimierzu Dolnym, koniecznie sprawdź ofertę https://www.krolkazimierz.pl/ceny-i-pakiety – może znajdziesz coś dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here