Co warto zobaczyć w Warszawie?

Warszawa jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów polskich miast. Wynika to nie tylko z tego, iż jest to stolica kraju. W mieście tym bowiem mnóstwo jest naprawdę zachwycających miejsc.

Trakt królewski

Będąc w Warszawie nie można zapomnieć o przejściu traktem królewskim. Nie ma wątpliwości, że jest to jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w mieście. Trakt liczy sobie kilka kilometrów i prowadzi od Łazienek Królewskich aż do Zamku Królewskiego. Po drodze można podziwiać dziesiątki zabytkowych kościołów i katedr. Nowy świat natomiast, będący częścią traktu królewskiego to centrum rozrywkowe Warszawy, w którym mieści się kilkadziesiąt restauracji i barów czynnych do późnej nocy.

Łazienki Królewskie

W imponującym rozmiarami i bogatą roślinnością zespole parkowo-pałacowym podziwiać możemy między innymi dzieło architektoniczne jakim jest Pałac na Wyspie. Ponadto, jest tu jeszcze kilka innych pałaców, które warto zwiedzić. Przy wejściu do parku w oczy rzuca się natomiast monumentalny pomnik Fryderyka Chopina, przy którym regularnie maja miejsce różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

Stare Miasto w Warszawie

Warszawskie Stare Miasto uległo doszczętnemu zniszczeniu w czasie wojny. Po wojnie jednak podjęto próbę odbudowy tej części miasta, która zakończyła się powodzeniem i zaowocowała wpisaniem Starówki na listę zabytków UNESCO. Dzisiaj Stare Miasto to zatłoczone miejsce z wieloma kawiarenkami i restauracjami, w których życie tętni w zasadzie przez całą dobę

Nowe Miasto

Leżący nieopodal Starego Miasta obszar Warszawy, który zdaje się mocno niedoceniony. Urocze, pochodzące z XV wieku kamienice i brukowane ulice nadają Nowemu Miastu niepowtarzalny klimat. Jest to idealne miejsce dla osób, które cenią sobie spokój i ciszę, gdyż jest tu zdecydowanie mniej tłoczno niż na Starym Mieście.

Pałac Kultury i Nauki

Ta socrealistyczna budowla jest sercem Warszawy. Wciąż jest to najwyższy budynek w mieście, w którym mieści się między innymi kilka sal kinowych i teatralnych. Atrakcją dla turystów jest również wyjazd na najwyższe piętro Pałacu, z którego podziwiać można panoramę Warszawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here