Egzotyczne wakacje - Egipt czy Turcja?

Nie ma wątpliwości, że dzisiaj coraz więcej Polaków wybiera zagraniczne wakacje. Największą popularnością cieszą się oczywiście miejsca, w których jest gorąco i ciekawie. Niewątpliwie, do najpopularniejszych destynacji podróży Polaków należą Egipt i Turcja.

Dlaczego jechać do Egiptu?

Jak już wyżej wspomniano, Egipt przyciąga wspaniałą aurą pogodową. Wyjeżdżając do tego kraju można być spokojnym, że nie zostanie się zaskoczonym przez pogodę niepozwalającą wyjść z hotelu.

Warto też zauważyć, że Egipt przyciąga nurków i amatorów windsurfingu czy też kitesurfinu. Jest tutaj bardzo rozbudowana infrastruktura, która pozwala na uprawianie wszystkich tych sportów. Ponadto, nurkowie mają okazję podziwiać dno oceaniczne z niezwykle wręcz bogatą roślinnością.

Zwiedzanie Egiptu

Niewątpliwie, każdy kto jedzie do Egiptu powinien zwiedzić ten kraj. Rzecz w tym, że nie warto jedynie przesiadywać na plaży, gdyż w Egipcie naprawdę jest co zobaczyć. Przede wszystkim godny polecenia jest Kair, który zachwyca zwłaszcza swoją wielkością. Jest to niezwykle rozległe miasto. Warto również wykupić wycieczkę objazdową, dzięki której można zobaczyć słynne egipskie piramidy.

Warto również zwrócić uwagę na to, że Egipt można odwiedzić o dowolnej przez roku. Pogoda jest tu bowiem bardzo dobra zarówno w lecie jak i w zimie. Dlatego też, wakacje w Egipcie to dobry pomysł na zimowy wyjazd.

Wakacje w Turcji

Do Turcji wyjeżdża dziś nie mniej Polaków niż do Egiptu. Tutaj również w lecie pogoda nigdy nie zawodzi. W zimie jednak raczej mało kto wyjeżdża do Turcji, ponieważ aura pogodowa nie jest wtedy aż tak sprzyjająca.

Przede wszystkim, Turcja może poszczycić się pięknymi, szerokimi plażami. Najsłynniejsze znajdują się w Kusadasi, Belek, czy w Side. Oprócz tego, turyści bardzo chwalą sobie hotele w Turcji. Ich standard jest bardzo wysoki, istnieje również zawsze możliwość skorzystania z wielu dodatkowych usług w hotelach. Przeważnie można wybrać się na basen, czy też do SPA, które stoi na naprawdę na wysokim poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here