First minute czy last minute - co jest bardziej opłacalne?

Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wakacje dobrze jest rezerwować z dużym wyprzedzeniem, albo też na ostatnią chwilę. Warto jednak wiedzieć, czym charakteryzują się tego typu rezerwacje i jakie są ich wady oraz zalety.

Wakacje last minute

Okazuje się, że dzisiaj wakacje last minute nie są już aż tak opłacalne jak kiedyś. Swego czasu, jeśli zwlekało się z kupnem wakacji do ostatniej chwili można było polecieć w wymarzone miejsce za połowę stawki ,a czasami nawet jeszcze taniej. Dzisiaj, pomimo, iż promocje wciąż się pojawiają, to nie są już aż tak efektowne.

Wszystko wynika z tego, że biura podróży zmieniły strategię działania w ostatnich latach. Niegdyś, wynajmowały one całe samoloty, dlatego jeśli zwalniało się w ostatniej chwili jakieś miejsce próbowały koniecznie znaleźć kogoś, kto je zapełni. Dzisiaj, rzadko kiedy biuro czarteruje samolot, raczej wykupywane są jedynie miejsca w samolotach kursowych. Z tego też względu, biuro kupuje tylko tyle biletów, ilu ma klientów.

Wakacje first minute

Zdecydowanie popularniejszym i lepszym sposobem na kupno wakacji jest dziś korzystanie z ofert first minute. Jeśli rezerwuje się wakacje z kilku miesięcznym wyprzedzeniem niewątpliwie można bardzo dużo zaoszczędzić.

Niektóre biura podróży wystawiają oferty wakacji przed zakończeniem poprzedniego sezonu. Dlatego też już w sierpniu roku 2016 można było trafić na oferty wakacji 2017. Jednakże, oferty first minute dostępne są na rynku o wiele dłużej, przynajmniej przez kilka miesięcy. Zdarza się, że są one dostępne jeszcze nawet w marcu.

Niewątpliwie, warto jest skorzystać z oferty first minute, gdyż pozwala ona na zaoszczędzenie dużej kwoty. Czasami kupowane w ten sposób wakacje są tańsze nawet o kilkadziesiąt procent. Z drugiej jednak strony, tak wczesne rezerwacje mają również swoje wady. Przede wszystkim, w życiu dzieją się różne nieprzewidziane rzeczy. Trudno określić z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, czy aby na pewno w danym okresie możliwy będzie wyjazd na wakacje. Biura podróży zdają sobie z tego sprawę, dlatego wakacje first minute są tak tanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here