Gdzie wyjechać na wakacje zimą?

Coraz więcej osób decyduje się na urlop w zimie. Od grudnia do marca temperatura powietrza w Polsce jest niska, a dni stosunkowo krótkie. Nie powinno więc dziwić, że wiele osób chce w tym okresie wyjechać gdzieś, gdzie pogoda jest zupełnie inna.

Wyjazd ekonomiczny

Oczywiście, wakacje w ciepłych krajach, nawet w tym okresie, nie są najtańsze. Jeśli nie dysponuje się zbyt dużym budżetem najlepiej wybrać się do Egiptu lub też na Wyspy Kanaryjskie. Loty w oba te kierunki są stosunkowo tanie, a decydując się na wyjazd z większym wyprzedzeniem można również wykupić zorganizowaną wycieczkę w całkiem przystępnej cenie.

W Egipcie, najchłodniejszy okres przypada właśnie na grudzień i styczeń. Okazuje się jednak, że jest to dobra informacja. Temperatura w lecie w Egipcie może być nie do zniesienia, natomiast w styczniu i tak w zasadzie nigdy nie spada poniżej 25 stopni Celsjusza.

Jeśli chodzi o wyjazd na Wyspy Kanaryjskie, to jest to jeden z najbliżej położonych egzotycznych zimowych celów turystycznych. Najpopularniejsze wyspy, na które podróżują Polacy to Teneryfa oraz Gran Canaria. W wakacje wybierają się tam prawdziwe tłumy turystów z Polski. Jednakże, nie brakuje ich ostatnio również w zimie.

Stosunkowo tanie są również wakacje w Tunezji lub w Maroku. Ciekawym kierunkiem jest też niewątpliwie Tajlandia. Są to kraje zupełnie odmienne kulturowo niż Polska, dlatego wakacje tam bez dwóch zdań są ciekawym przeżyciem.

Droższy wypoczynek

Innymi dosyć popularnymi kierunkami w zimie są Meksyk, Dominikana, ale również Bali. Niewątpliwie jednak, wypoczynek w tych miejscach jest już zdecydowanie droższy. Przede wszystkim, zdecydowanie droższe są bilety lotnicze. Wynika to z tego, że kraje te położone są dosłownie na drugim końcu świata.

Ponadto ,ceny hoteli ,czy też ceny produktów w sklepach w Ameryce Południowej czy też Północnej nie są tak niskie jak w Azji czy w Afryce. Wciąż jednak są w zasięgu Polaków, dlatego tak wielu z nas wyjeżdża w te miejsca ,aby uciec od chłodnej polskiej zimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here