Jak tanio latać po świecie?

Czasy latania po świecie za pół darmo prawdopodobnie na dobre minęły. Nie oznacza to jednak, że dziś nie jest możliwe całkiem tanie latanie. Jeśli wie się gdzie i jak szukać biletów lotniczych. często można trafić naprawdę na wspaniałe okazje tanich lotów w ciekawe miejsca..

Bilety last minute

Obecnie, niemożliwe jest raczej zarezerwowanie taniego biletu na lot na lotnisku, kilka godzin przed jego startem. Jednakże, możliwe jest kupno taniego biletu na kilka dni lub tygodni przed odlotem. Wydaje się, że jest to nawet bardziej korzystne, gdyż można się odpowiednio przygotować do podróży.

Jeśli chce się latać tanio, trzeba znać kilka adresów internetowych. Warty polecenia jest na przykład portal Itour.de. Jest to niemiecka strona internetowa, na której kupić można tanie bilety lotnicze. Niestety, problemem dla Polaków może być to, że wszystkie loty, na której kupuje się bilety na tej stronie startują z Niemiec. Jednakże, strona Itour umożliwia również transport na konkretne lotnisko. Na stronie Itour tanie bilety dostępne są na 1-3 dni przed startem samolotu.

Inną ciekawą stroną jest Thomas Cook Flights. W tym miejscu bilety kupuje się z nieco większym wyprzedzeniem, a mianowicie dostępne są przeważnie kilka tygodni wcześniej. Niestety, ceny biletów są tutaj nieco wyższe, choć i tak niższe niż w standardowej ofercie linii lotniczych.

Korzystanie z wyszukiwarek tanich lotów

Obecnie, w internecie istnieje mnóstwo wyszukiwarek tanich lotów. Korzystanie z nich jest bardzo proste. Wpisujemy po prostu miejsce, z którego wyruszamy i miasto, do którego chcemy dolecieć. Następnie wyszukiwarka podaje nam najtańsze dostępne kursy na trasie dostępne w wybranym przez nas terminie.

Warto mieć na uwadze, że wyszukiwarki uwzględniają większość światowych przewoźników oraz proponują również loty z przesiadkami. Z tego też względu, niewątpliwie często dzięki wyszukiwarce dosłownie w kilkanaście sekund można znaleźć loty, których samodzielnie szukalibyśmy prawdopodobnie co najmniej kilka dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here