Nie lubisz prażyć się w słońcu na plaży? Chodzenie po górach nie jest Twoim hobby, a tłumy turystów w popularnych letnich kurortach wywołują u Ciebie wysypkę? Nie szkodzi – Polska wciąż oferuje Ci szeroki wachlarz możliwości. Poznaj atrakcje Krakowa i Gdańska – miast, do których warto przyjechać latem na nocleg.

Gdańsk – noclegi nie tylko blisko morza

Do Gdańska warto się wybrać zawsze, niezależnie od pory roku. Latem jednak to miasto o ponadtysiącletniej, niezwykle barwnej historii ma wyjątkowy klimat. W czasie, gdy prawdziwe oblężenie przeżywają pokoje nad morzem, zdecyduj się na apartament w Gdańsku na Starym Mieście i postaw na alternatywne formy wakacyjnego wypoczynku.

Już XV-wieczny Ratusz i zabytkowy Dwór Artusa wystarczyłyby, by zakochać się w tym niezwykłym trójmiejskim grodzie, położonym u ujścia Motławy do Wisły. Najbardziej znane atrakcje Gdańska i noclegi blisko morza to jednak zdecydowanie nie wszystko, co to piękne miasto ma w swojej ofercie. Aby lepiej je poznać, zdecyduj się na co najmniej kilka noclegów w sercu Gdańska, blisko Targu Rybnego i fontanny Neptuna.

Jeśli lubisz architekturę, w wąskich uliczkach Starego Miasta możesz spędzić długie godziny, podziwiając liczne zabytki. Gdy wybierzesz się na spacer Drogą Królewską, wiodącą od Bramy Wyżynnej przez ulicę Długą aż do Długiego Targu, napotkasz urokliwe kamienice, zachwycające budowle późnogotyckie i barokowe, perły architektury sakralnej oraz sklepiki z bursztynami. Dostrzeżesz tu również rozliczne, choć powoli niszczejące przedproża, czyli charakterystyczne dla dawnego gdańskiego stylu parterowe tarasy.

Na Starym Mieście nie brakuje też knajpek, małych kawiarni i restauracji, w których posilisz się przed dalszą drogą, oraz galerii z ciekawą ofertą kulturalną. Nie można pominąć szczególnie bogatych w atrakcje okolic ulicy Grobla. Korzystając z oferty apartamentów Sun & Snow na Starym Mieście, znajdziesz tam również komfortowy i tani nocleg w Gdańsku.

A może apartament w Krakowie?

Dawna stolica Polski ma w sobie niezwykły urok. Na nocleg w Krakowie warto zdecydować się właśnie latem, kiedy powietrze jest czystsze, a wielu mieszkańców wyjeżdża na wczasy. Nieskrępowany dużym tłumem spacer najlepiej rozpocząć od pięknego Kazimierza, gdzie znajdziesz tanie noclegi w krakowskich apartamentach z oferty Sun & Snow. Następnie skieruj się w stronę Rynku Głównego i Sukiennic. Wyjątkowe wrażenie zrobi wysłuchany w letnie południe hejnał z wieży Mariackiej.

Planując noclegi w Krakowie, nie można pominąć wycieczki na imponujący Wawel i obowiązkowego zdjęcia przy pomniku Smoka Wawelskiego. Gdy wystarczy Ci czasu, udaj się na spacer wzdłuż Wisły – a jeśli zechcesz się nieco orzeźwić, możesz wynająć tu nawet rower wodny. W ten sposób, przed powrotem na nocleg do wybranego apartamentu w Krakowie, zobaczysz dawną stolicę z nietypowej i wyjątkowo pięknej perspektywy.

Jeśli do Krakowa na nocleg – jeden lub kilka – wybierasz się razem z dziećmi, koniecznie odwiedźcie Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, które przygotowało dla najmłodszych niezwykle ciekawą ofertę edukacyjną. Gdy już poznacie historię, warto wrócić do współczesności i poddać się urokowi nowoczesnej krakowskiej architektury. Na szczególną uwagę zasługują budynki Cricoteki i MOCAK-u w Krakowie.

Kiedy zobaczysz już główne atrakcje Krakowa, możesz spokojnie udać się do Wieliczki. Jeżeli jest ona głównym celem Twojej podróży, wybierz apartamenty przy ul. Wielickiej, które Tobie i Twoim bliskim zapewnią tani nocleg w Krakowie.

Niezależnie od ostatecznego wyboru: Kraków czy Gdańsk, najlepsze noclegi w apartamentach znajdziesz zawsze na www.sunandsnow.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here