Niezbędne wyposażenie turysty

Wydawać by się mogło, że turystyka górska przeznaczone jest tylko dla wprawionych alpinistów. Jednakże, jest to błędne przekonanie, gdyż po odpowiednim przygotowaniu tak naprawdę każdy może udać się w wędrówkę po górach.

Niezbędnik turystyczny

Czym jest niezbędnik turystyczny? W ten sposób nazywa się zestawy sztućców przeznaczone specjalnie dla podróżników. Różnią się one tym od zwykłych sztućców, że są ze sobą połączone. Najczęściej w zestawie znajdują się podstawowe sztućce, takie jak widelec, nóż oraz łyżka. Zdarza się jednak, że zestawy zawierają również pewne dodatki, na przykład w postaci otwieracza do konserw lub do butelek. Nazywa sieje wtedy multitool.

Warto zwrócić szczególnie dużą uwagę na materiał, z jakiego wykonane są sztućce turystyczne. Przede wszystkim, powinny być on oczywiście lekkie, aby nie obciążały zbytnio bagażu. Jednakże, wysoka jakość też jest ważna. Dobrym wyborem są sztućce ze stali, gdyż łączą lekkość z wytrzymałością. Oczywiście, zawsze powinna być to stal nierdzewna, gdyż sztućce turystyczne są szczególnie narażone na częsty kontakt z wilgocią.

Wydaje się, że warto wybrać jeden z zestawów znanych marek. Przykładem są tu zestawy firmy spork. Nie są one niestety zbyt tanie, ale gwarantują za to profesjonalizm i wysoką jakość sztućców.

Co oprócz sztućców?

Oczywiście, sztućce to nie jedyne przedmioty, o których nie można zapomnieć wybierając się w góry. Bardzo ważna jest dobrze wyposażona apteczka. W górach łatwo o uraz, natomiast trudno uzyskać tam fachową pomoc. Dlatego też, warto mieć leki przeciwbólowe, plastry , bandaże i inne przedmioty niezbędne w apteczce, aby móc samodzielnie sobie pomóc.

Ponadto, kwestią podstawową jest posiadanie aktualnej mapy. W górach często sprzęty elektronicznie nie działają tak jak trzeba, więc GPS w telefonie może na nic się nie przydać.

Jeśli planuje się nocować w schronisku trzeba mieć również ze sobą śpiwór. Dzisiaj dostępnych jest wiele niewielkich śpiworów, które nie są całe szczęście dla turysty odczuwalnym obciążeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here