dziecięca zabawa piłkami

Piłeczki są zabawkami, które są uwielbiane przez wszystkie dzieci. W sklepach występują w różnych wersjach i modelach. Różnią się od siebie kolorami, strukturą i zastosowaniem.

Najbardziej popularne i najczęściej wybierane zarówno przez dzieci, jak i rodziców są piłki, które służą do uprawiania sportu. Mowa tutaj o piłce nożnej, siatkówce, czy koszykówce. Takie piłki są przeznaczone dla dzieci w każdym wieku, bez względu na płeć. Dzięki nim dzieci mogą spędzać czas na świeżym powietrzu, podczas kreatywnej zabawy.

Piłki dla dzieci – rodzaje

Piłki są zabawkami, które są bardzo proste w użyciu. Podczas gry dzieci osiągają niesamowitą frajdę i radość z zabawy. Ten rodzaj zabawki jest przeznaczony dla dzieci od 6 miesiąca życia, tylko piłka musi być odpowiednio dobrana. Starsze dzieci również uwielbiają ten rodzaj rozrywki.

Na rynku mnogość piłek dla dzieci jest ogromna. Spotykane są piłki małe, duże, gumowe, kauczukowe, świecące, a nawet śpiewające. Jak widać wybór jest spory.

Piłeczki zabawki dla dzieci

Jak wybrać odpowiednią piłkę dla małego dziecka?

Wybór piłki dziecięcej uzależniony jest od wielu czynników. Po pierwsze wziąć pod uwagę wiek dziecka, tylko w ten sposób zabawka będzie bezpieczna dla dziecka. Najmłodsze dzieci mogą korzystać tylko z pluszowych wersji, taka piłka nie jest zagrożeniem dla takiego malucha. Bardziej bogate wersje maja nawet wgrane specjalne mechanizmy, które sprawiają, że piłka wydaje z siebie dźwięki. Dziecko podczas pierwszych miesięcy swojego życia, wyłącznie bada zabawkę sensorycznie. W ten sposób zmysły naszej pociechy są pobudzone.

W przypadku rocznych dzieci, które już zaczynają chodzić, można kupić piłeczki gumowe lub kauczukowe. Dzieci bawią się takimi zabawkami, poprzez kopanie i toczenie. Podczas wyboru należy pamiętać, że maluchy powinny korzystać z piłek ciężkich, twardych oraz wykonanych z materiałów, które nie posiadają atestów i certyfikatów.

Zalety zabawy z wykorzystaniem piłek

Małe piłeczki świetnie wspierają rozwój motoryki u najmłodszych dzieci. Dodatkowo podczas zabawy z piłeczkami, dzieci ćwiczą rączki. Wszystkie te czynności przyniosą korzyści w przyszłości. Dziecku dzięki temu łatwiej będzie chwytać czy wykonywać czynności typowo manualne.

Przeczytaj też: http://www.nowapolitologia.pl/piasek-kinetyczny-dla-dzieci-czy-to-odpowiednia-masa-plastyczna/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here