miasto

Pracując jako strażnik miejski zatrudnienie znajdziesz przede wszystkim w straży miejskiej i to tam powinieneś szukać zatrudnienia. Jednostki znajdują się w dużych miastach, ale nie tylko. W obrębie dużego miasta takich jednostek może być nawet kilka lub kilkanaście. Musisz zatem śledzić ogłoszenia dotyczące naborów oraz spełniać odpowiednie wymagania.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/pracuj-jako-straznik-miejski-w-strazy-miejskiej/

Czy jako strażnik miejski znajdzie zatrudnienie w każdym mieście? 

Pracując jako osoba na takim stanowisku niestety nie znajdzie zatrudnienia w każdym mieście. Miasta wojewódzkie nadal decydują się na utrzymywanie straży miejskiej. O ile coraz więcej nieco mniejszych, wciąż sporych miast decyduje się na odejście od takiej formy. W ciągu ostatnich lat, między rokiem 2012, a 2018, liczba jednostek spadła o nawet 100 takich jednostek. Nie należy się jednak zrażać. Wciąż jednak mniejsze gminy wiejsko miejskie decydują się na utrzymywanie takich funkcjonariuszy, chociażby pod nazwą strażników gminnych.

Niektórych przypadkach Straż Miejska ogłasza nowe nabory w całym mieście lub chcę uzupełnić braki kadrowe w kilku swoich jednostkach. Też miejska jest to również urząd, który potrzebuje pracowników oraz miejsce, w którym możesz prosić o zatrudnienie, jeżeli posiadasz wykształcenie oraz zamiłowania administracyjne.

Czy praca na własną rękę jest możliwa?

Pracując w straży miejskiej jesteśmy urzędem państwowym. Nie podlega on żadnych uwarunkowań rynkowych, ani konkurentka jego finansowanie odbywa się z pieniędzy publicznych oraz ustalone jest przez radę Gminy. Straż miejska posługuje się wyłącznie z Twoimi, w szkolnymi oraz doświadczonymi pracownikami. Nie istnieje tutaj praktyka zatrudnienia funkcjonariuszy w formie umowy innej, niż umowa o pracę. Tym samym własna działalność gospodarcza w takim zawodzie nie jest możliwa. Zdarza się jednak, że samorządy korzystają z usług firm ochroniarskich czy samodzielnych pracowników ochrony w celu zabezpieczenia ulic, imprez masowych czy konwoju osób czy mienia.

Zobacz też: http://www.rodzinne-wakacje.pl/praca-straznika-miejskiego-jak-wyglada/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here