bulgaria

Bułgaria jest celem wakacyjnym Polaków już od dziesięcioleci. Kiedy jeszcze wakacje za granicą kraju nie były zbyt popularne, do Bułgarii już wyjeżdżało dość dużo ludzi. Dzisiaj, wakacje w Bułgarii spędza się zwykle w Złotych Piaskach lub w Słonecznym Brzegu.

Najstarszy kurort bułgarski

Złote Piaski są prawdopodobnie najbardziej znanym kurortem w Bułgarii, między innymi z tego względu, że jest to zdecydowanie najstarszy kurort w tym kraju. Słynie on między innymi z bardzo szerokiej i bez wątpienia pięknej plaży. Złoty kolor piasku w tym kurorcie wcale nie jest żadną przenośnią.

Stolica imprezy

Złote Piaski są zdecydowanie idealnym miejscem dla osób, które kochają zabawę. Jest tutaj po prostu niezliczona liczba dyskotek i barów. Nie jest przesadą stwierdzenie, że miasto to absolutnie nigdy nie kładzie się spać. Tak naprawdę o każdej porze można tu znaleźć dziesiątki otwartych lokali, które wcale nie są puste.

Do Złotych Piasków przede wszystkim wyjeżdżają ludzie młodzi. Wynika to prawdopodobnie właśnie z tego, że jest to bardzo imprezowy kurort. Zwykle, dzień każdego turysty wygląda w tym kurorcie bardzo podobnie. Od rana do popołudnia turyści przesiadują na plaży, aby wieczorem wyjść na dyskotekę lub też do pubu.

Słoneczny Brzeg

Niewątpliwie, Słoneczny Brzeg jest nie mniej popularny od Złotych Piasków. Wydaje się, że wśród polskich turystów w ostatnich latach jest to nawet nieco popularniejszy kurort.

Charakterystyczną cechą tego kurortu są bardzo duże i nie zasłonięte drzewami ani krzewami plaże. Jest to duża różnica w porównaniu z osłoniętą rzadkim lasem plażą w Złotych Piaskach. Jest to kurort o wiele młodszy od Złotych Piasków, jednak bardzo prężnie się ostatnio rozwija. Dlatego też, jest tu wiele całkowicie nowych hoteli, które liczą sobie dosłownie kilka lat. Dlatego też, generalnie standard noclegów w Słonecznym Brzegu wydaje się nieco wyższy.

Warto zauważyć, że w pobliżu Słonecznego Brzegu leży Nesseber. Jest to zabytkowe miasto, które niewątpliwie warto odwiedzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here