Wakacje w okresie Ramadanu - jak się zachować?

Większość ciepłych krajów, do których na wakacje jeżdżą Polacy to kraje muzułmańskie. Początkiem lata jest tam więc Ramadan, czyli święty czas dla islamistów. Warto wiedzieć, jak zachować się będąc w tym okresie w jednym z takich państw.

Czerwcowe wakacje w Egipcie

Jednym z krajów muzułmańskich, w którym w czerwcu jest Ramadan jest Egipt. Niewątpliwie, jest to miejsce, do którego Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają na wakacje. Powinni więc wiedzieć, za jakiego typu zachowanie spotkają ich nieprzyjemności lub też po prostu jakiego typu zachowania są niemile widziane w okresie Ramadanu.

Generalnie, Ramadan to przede wszystkim czas postu. Muzułmanie w tym okresie absolutnie nie mogą spożywać alkoholu. W gruncie rzeczy, religia ta w ogóle nie pozwala na spożywanie trunków alkoholowych, jednakże w okresie Ramadanu zwraca się na to szczególną uwagę. Czy oznacza to jednak, że turyści przebywający w Egipcie w okresie Ramadanu również powinni powstrzymać się od spożywania alkoholu? Oczywiście nie jest to konieczne.

Ponadto, w okresie Ramadanu zabrania się spożywanie mięsa i wielu innych pokarmów. Muzułmanie w tym okresie nie powinni również palić, ani uprawiać seksu. Warto zauważyć, że w takich krajach jak Arabia Saudyjska czy też Zjednoczone Emiraty Arabskie, za nieprzestrzeganie wszystkich powyższych zasad grożą muzułmanom sankcje prawne.

Co może turysta?

Oczywiście, turystów nie obowiązują powyższe zasady. Oznacza to, że przebywając w hotelu mogą zarówno spożywać alkohol, jak i dowolne pokarmy. Nie ma obaw, że ktokolwiek będzie miał o to pretensje. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie należy zwracać uwagi na Ramadan.

Niewątpliwie, jeśli turyści znajdują się w miejscach publicznych, na deptakach czy targowiskach, nie powinni spożywać alkoholu, ani też palić papierosów. Niewątpliwie, jest to bardzo niegrzeczne, gdyż przebywając w obcym kraju należy przestrzegać panujących tam zasad i wyrażać szacunek dla kultury gospodarza. Co więcej, w Arabii Saudyjskiej niewykluczone jest nawet otrzymanie grzywny za nieobyczajne zachowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here