Kiedy opadają emocje po zimowym sezonie narciarskim, Wisła zmienia się w miejscowość, która sprzyja wypoczywaniu pośród natury. Bez pośpiechu i bez obaw o to, że nie zdążymy zobaczyć wszystkich atrakcji, ponieważ Wisła to przede wszystkim kraina gór. Miejscowość tą, otaczają kopulaste szczyty, które cierpliwie czekają na miłośników wspinaczek i wędrówek. Pozwól sobie na wiosenną przygodę w Perle Beskidów.
Krajobraz górski zmienia się wraz z porą roku. Wiosną topnieje śnieg, który zgromadził się na szczytach, odsłaniając ich kamienistą strukturę. Górskie strumienie zaczynają płynąć bardziej energicznie, wymywając powoli piaszczyste brzegi. Lasy, łąki i pola zaczynają się zielenić i rozkwitać, a szlaki górskie wyraźnie zarysowują się na górzystej panoramie. Ta budząca się do życia sceneria sprzyja pieszemu odkrywaniu okolicy. A bezpośredni kontakt z naturą ma korzystny wpływ na stan naszej psychiki oraz zdrowia.
Wiosna w Wiśle – gdzie wybrać się na wędrówkę?
Kiedy zadbasz już o swoje komfortowe miejsce noclegowe, decydując się chociażby na jeden z apartamentów w górach dostępnych na Sun&Snow, warto wybrać się na wędrówkę po malowniczej górskiej okolicy. Pętla Cieńkowska jest jedną z najciekawszych tras turystycznych, która zarazem nie jest wymagająca pod względem kondycji fizycznej. Pełna przepięknych widoków, spokojnych miejsc i zaskakującej przyrody trasa wynosi niewiele ponad 3 km. Spacer najlepiej jest rozpocząć od wjazdu wyciągiem na górę Cieńków i przejścia w prawo w stronę Skoczni im. Adama Małysza, ponieważ w tę stronę droga, którą mamy do pokonania jest mniej stroma. Na trasie znajdują się urokliwe punkty widokowe, co dodatkowo umili nam pokonywanie kilometrów.
Zapora Wisła Czarne i Jezioro Czerniańskie – alternatywa dla górskich spacerów
Ciekawe widoki można znaleźć także wybierając się nad zaporę wodną, która spiętrza połączone wody potoków – Białej i Czarnej Wisełki. Budowa zapory trwała 5 lat i obecnie osiąga ona wysokość 30 metrów. Utworzone w ten sposób Jezioro Czerniańskie jest zbiornikiem wody pitnej zasilającej miasto, dlatego kąpiel w nim nie jest możliwa o żadnej porze roku. Mimo to, z pewnością jest atrakcyjnym miejscem, zachęcającym do odkrywania tego obszaru Wisły. Tama pełni funkcję popularnego deptaka spacerowego, a dodatkową atrakcją jest Wiślańska Ciuchcia, która ma tutaj jeden ze swoich przystanków. Jej trasa prowadzi po najciekawszych zakątkach Wisły i pozwala poznać miasto z innej perspektywy.
Zamek Prezydencki – modernistyczny pałac w Wiśle
Jeśli poszukujesz atrakcji odpowiedniej na mniej słoneczne dni, bądź po prostu masz ochotę poznać Wisłę od jej historycznej strony, jedną z propozycji jest wybranie się do Zamku Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nie każdy zapewne wie, że ten oryginalny i modernistyczny budynek został wzniesiony w Wiśle w latach 1929–1930 według projektu Adolfa Szyszko-Bohusza. Pierwotnie przeznaczony był dla prezydenta RP Ignacego Mościckiego. Obecnie składa się z trzech części: Zamku Górnego, Zamku Dolnego i kaplicy. Zamek Górny pełni funkcje reprezentacyjne i wypoczynkowe oraz jest udostępniany zwiedzającym. Można zobaczyć tam takie pomieszczenia jak: salon Pronaszki, jadalnie, salonik myśliwski, gabinet prezydenta czy salon kąpielowy. Zamek Dolny i Gajówka, poza okresami kiedy w rezydencji przebywa Prezydent RP lub jego goście, pełnią funkcje hotelowo-konferencyjne i są ogólnodostępne.
Wisła jako ośrodek wypoczynkowy, turystyczny i sportowy ma wiele do zaoferowania o każdej porze roku. Wiosną jest to szczególnie malowniczo, gdyż natura budzi się do życia i zachwyca swoją paletą barw. W Wiśle znajdziesz również wiele miejsc noclegowych, które dodatkowo umilą Ci wypoczynek. Warto zarezerwować apartament na Sun&Snow, gdyż dzięki temu zyskujesz pewność, że decydujesz się na sprawdzone miejsce noclegowe. Ponadto często są one zaaranżowane w takie sposób, abyś mógł spędzić tam nie tylko nocleg, ale również miłe poranki czy leniwe popołudnia.