Życie w pobliżu lotniska Chopina

0
1934

Ten artykuł poświęcimy pewnemu obiektowi, który stanowi swojego rodzaju skarb i dumę narodową. Mowa o lotnisku Chopina w Warszawie. Niewiele osób wie, że jest ono największym portem lotniczym w Polsce i główną bazą polskiej linii lotniczej LOT. Nazwane zostało Warszawą-Okęcie, a jego budowa zakończyła się w 1934 roku. Przede wszystkim obsługuje loty czarterowe i cargo. Statystki wykazują, że w 2018 roku to lotnisko obsłużyło niespełna 18 milionów pasażerów! Ten wynik jest oszałamiający, szczególnie jeśli uświadomimy sobie, że to stanowi on 40% wszystkich pasażerów krajowych i międzynarodowych w polskim ruchu lotniczym. Jak możemy się domyślać funkcjonowanie tego lądowiska ma niezaprzeczalnie, ogromne znaczenie nie tylko dla branży typowo turystycznej, ale także biznesowej i hotelowej.

Baza noclegowa w pobliżu lotniska

W związku z tak ogromną ilością pasażerów, podróżujących za pośrednictwem lotniska Chopina to naturalnym następstwem jest to, że baza noclegowa w pobliżu niego jest wyjątkowo rozwinięta. Oczywiście jednym z powodów jest fakt, że z usług tych hoteli korzystają osoby, które mają wczesny wylot lub potrzebują przerwy pomiędzy podróżami. Natomiast co ciekawe, w związku z tym, że stosunki międzynarodowe w Polsce z roku na rok są coraz intensywniejsze, zarówno na poziomie rządowym, jak i obywatelskim, wzrasta ilość porozumień biznesowych. Pojawia się coraz więcej powodów delegacji w interesach, co wiąże się z potrzebą organizacją konferencji, ważnych spotkań czy bankietów. Założyciele i przedstawiciele przedsiębiorstw decydują się wówczas, by wspomniane wydarzenia urządzać w pobliżu lotnisk, po to, by zaoszczędzić czas przybyłych i usprawnić załatwianie interesów. Dlatego tak ważne jest, by hotele przy lotnisku były hotelami konferencyjnymi i miały możliwość zrealizowania większość firmowych spotkań – na przykład http://www.warsawplazahotel.pl/

Okolice lotniska

Lotnisko Chopina znajduje się w dzielnicy Włochy. Niestety częste przeloty samolotów są źródłem sporego hałasu, na który uskarżają się mieszkańcy osiedla. Niezadowolenie powoduje także duża ilość turystów, przez których jest wzmożony transport samochodowy. Pojawia się także kwestia korków i zaśmiecania terenów zielonych. Wiele mieszkańców Włoch, Służewca i Okęcia pracuje w obiektach związanych z turystyką, przede wszystkim w hotelach. Lotnisko znajduje się na obrzeżach miasta, ale na tyle blisko, że dojazd na nie jest krótki i komfortowy. Okolica należy do bardzo spokojnych. Bogata w hotele konferencyjne takie jak Warsaw Plaza Airport Hotel, a także te nieco niżej budżetowe i wzbogacona dużą ilością sztucznych stawów, rzeczek i parków zdecydowanie satysfakcjonuje przyjezdnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here