Wakacje to piękny czas, w którym zrzucamy z siebie nadmiar obowiązków i ruszamy w poszukiwaniu wrażeń i relaksu w różne strony świata. Zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach świata istnieje mnóstwo pięknych miejsc, które zachwycają różnorodnością. Warto poznać te, które najbardziej wyróżniają się spośród miejsc, a przy tym także niekoniecznie cieszą się ogromną popularnością.

Wilczy Szaniec

Wilczy Szaniec był hitlerowską bazą, siedzibą generalnego dowództwa oraz jego osobistym schronem w trakcie ofensywy na Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Znajdował się on na Mazurach i dziś pozostało po nim niewiele. Warto jednak odwiedzić to miejsce, gdyż funkcjonuje tam muzeum, a ogrom terenu wciąż poraża.

Ulcnij

Czarnogórska miejscowość położona niedaleko granicy z Albanią. To piękne, starożytne miasto, które z czasem przerodziło się w nadmorski kurort. Zachwyca architekturą krajobrazu, połączeniem gór z morzem, ciepłą i przejrzystą wodą oraz wyjątkowym jedzeniem. Dodatkowo oferuje piaszczyste plaże, co nie jest regułą u wybrzeży Adriatyku.

Wałcz

A właściwie lasy pod Wałczem. To zachodniopomorskie złudzenie optyczne, polegająca na samoistnym poruszaniu się przedmiotów w górę. To ukształtowanie terenu płata nam figle, jednak wspomnienia które wynosi się z tego miejsca są niesamowite.

Hańcza

Doskonałe do nurkowania, jedno z największych jezior w Polsce i najgłębsze, jakie znajduje się na naszym terytorium. To prawdziwy raj dla nurków, ale także dla badaczy „podwodnych głębin”.

Łeba

Magiczne widoki, które dostrzeżemy dopiero, gdy zdobędziemy szczyt Wydmy Łąckiej. To ruchome wydmy, biała pustynia, z której widać jezioro łebsko – trzecie co do wielkości w Polsce oraz morze Bałtyckie przedzielone niewielką warstwą piasku. To widok, który trzeba poczuć.

Piękne miejsca, zarówno w kraju, jak i za granicą, to szansa na zobaczenie czegoś nietypowego i odpoczynek po wielotygodniowych zmaganiach w pracy. Jeśli jednak potrzebujesz pieniędzy na letnią wycieczkę, to sprawdź ofertę KredytOK na szybki kredyt online i nie wahaj się ani chwili dłużej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here