Czym różni się hotel butikowy od hoteli pięciogwiazdkowych?

0
2157

Pomysł hotelu butikowego to więcej możliwości dla wymagających klientów. Nawet najbardziej rozpieszczani goście hotelów pięciogwiazdowych, potrzebują oddechu od masowości i natłoku ludzi, pokoi, rzeczy. Hotel butikowy to kameralne miejsce, alternatywa dla osób chcących nadal przebywać w wysokich standardach, ale doznać emocji wyższych, kontemplować sztukę, odpocząć od zgiełku.

Czym różni się hotel butikowy od hoteli pięciogwiazdkowych?

Przede wszystkim goście hoteli butikowych mogą liczyć na inny poziom i jakość obsługi hotelowej, co jest ściśle związane z oprawą, aranżacją oraz zdobieniem hotelu. W tego typu miejscach możemy znaleźć ciekawe dzieła sztuki, wystawne elementy kultury wysokiej. Hotele butikowe, w przeciwieństwie do luksusowych, są tworzone w miejscach powiązanych z historią bądź nawiązują do niej.

Kolejną różnicą może być wielkość obiektu. Zazwyczaj hotele luksusowe to ogromne obiekty nastawione na masowość, a hotele butikowe niewielkie, ceniące sobie zdanie jednostki. W związku z tym hotelom butikowym łatwiej jej sprostać potrzebom klientów.

Hotel butikowy czy pięciogwiazdowy? Różnice i zalety

Aranżacja poszczególnych pokoi to kolejny element różnicy obiektów. W hotelu luksusowym znajdziemy podobny wystrój na wysokim poziomie, lecz nie możemy liczyć na indywidualny, niepowtarzalny charakter wnętrza, które wynajęliśmy. W hotelu butikowych każdy pokój, ze względu na odmienną aranżacje wywołuje inne emocję, dzięki czemu łatwiej znaleźć miejsce idealne na spędzenie błogiego czasu.

W dzisiejszych czasach każdy szuka ukojenia od masowości, zalety hoteli butikowych są liczne. Nietuzinkowość — każdy z hoteli butikowych ma swój własny charakter, nawet niekiedy każdy z pokoi ma odmienny wystrój, nawiązanie do sztuki, historii. Przebywanie w hotelu nie jest już tylko luksusem, jest jednocześnie wypoczynkiem duszy i ciała. Nie natkniemy się tam na masowość, wszystko jest indywidualne, potrzeby gościa są zaspokajane indywidualnie. Kolejną zaletą hoteli butikowych jest kameralność, możemy poczuć się jak w zakamarku swojego ukrytego domu.

Artykuł powstał we współpracy z Hotels24.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here