Dlaczego warto powierzyć swój apartament w Zakopanem specjalistom od wynajmu

Sezon turystyczny w Zakopanem trwa cały rok. Masz mieszkanie, które wynajmujesz dla turystów, ale jesteś zmęczony/a formalnościami? Na co dzień nie mieszkasz w stolicy Tatr lub nie masz czasu na doglądanie apartamentu i przygotowywanie go pod wynajem? A może mimo świetnego standardu i dobrej lokalizacji apartamentu ten rzadko jest wynajmowany? Te wszystkie kwestie to przesłanki do tego, żeby skorzystać z usług specjalistów w zakresie wynajmu krótkoterminowego. Jak to zrobić? Podpowiadamy poniżej.

Jak wygląda kompleksowa obsługa apartamentów?

Kompleksowa obsługa apartamentów to usługa, którą świadczą firmy z doświadczeniem w wynajmie nieruchomości na krótki termin. Dzięki niej właściciele mieszkań lub domów w popularnych destynacjach turystycznych, jak Zakopane, mogą cieszyć się wolnym czasem, nie martwić się o zarządzanie apartamentem i zarabiać na tym pieniądze. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie wysokiego zwrotu środków zainwestowanych w nieruchomość. Specjaliści w tej kwestii zajmą się kompleksową obsługą wynajmu od dowolnego etapu inwestycji. W skład obowiązków wchodzą tutaj: zarządzania najmem, przygotowanie apartamentu pod wynajem, obsługa bieżących rezerwacji, a także płatności, serwis sprzątający i naprawy. Firma zajmująca się zarządzaniem apartamentami pobiera za te usługi odpowiednie wynagrodzenie.

Dlaczego warto powierzyć zarządzanie najmem krótkoterminowym specjalistom?

Zarządzanie najmem krótkoterminowym warto powierzyć specjalistom. Dzięki temu miejsce jest profesjonalnie przygotowane do opublikowania oferty wynajmu w specjalizujących się w tym portalach. Przygotowywany jest wystrój, profesjonalna sesja zdjęciowa, odpowiednia oferta dla turystów. Oprócz tego z głowy gospodarza odpadają wszelkie bieżące obowiązki związane z obsługą miejsca. Jest to o tyle wygodne, że właściciel mieszkania nie musi nic robić, a pieniądze z inwestycji same trafiają na konto. Oczywiście przy podjęciu decyzji o prowadzeniu takiego miejsca na własną rękę ilość środków, które można zarobić jest wyższa, ale tym samym wymaga dużo więcej nakładów pracy.

O czym pamiętać powierzając zarządzanie apartamentami firmie zewnętrznej?

Przekazanie zarządzania nieruchomością na najem krótkoterminowy w Zakopanem to prosta sprawa. Pamiętać należy o kilku rzeczach. Przede wszystkim najważniejsza jest odpowiednio skonstruowana umowa z firmą. Należy w niej zawrzeć informacje o prowizji dla firmy, kosztach eksploatacji mieszkania i finalnej stawce, która będzie trafiała na konto właściciela. Warto także pamiętać o zabezpieczeniu w umowie w razie ewentualnych strat oraz okresie wypowiedzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here