Jak przygotować się do wyprawy górskiej z namiotem?

Niewątpliwie, góry mają w sobie magię, którą docenia większość ludzi. Turystyka górska zapewnia niesamowite przygody i wspaniały odpoczynek. Jednakże, aby nie stała się zamiast tego udręką, konieczne jest prawidłowe przygotowanie się do drogi.

Odpowiedni namiot

Jeśli planuje się nocleg w namiocie niezwykle ważny jest jego dobry wybór. Zwracać uwagę trzeba na bardzo wiele kwestii, dlatego dobrze jest, gdy w zakupie pomaga nam ktoś doświadczony, kto wie, który namiot ekspedycyjny najlepiej kupić.

Przede wszystkim, ważny jest rozmiar namiotu. Nocleg w górach może być trudny, nie warto więc utrudniać go jeszcze przez to, że trudno będzie się pomieścić w namiocie. Z drugiej strony, im mniejszy namiot, tym mniejszym jest obciążeniem podczas wspinaczki. Widać wyraźnie, że dopasowanie odpowiedniego rozmiaru namiotu do potrzeb to nie jest wcale proste zadanie.

Śpiwór – ciepły i lekki

Nie mniej ważne od namiotów są śpiwory. W podróż w góry trzeba zabrać bardzo gruby śpiwór. Jest to ważne, gdyż temperatura powietrza w górach zawsze jest zdecydowanie niższa niż u ich podnóża. Wiele osób daje się zwieść często temu, że dzień jest upalny. Wydaje im się, że taka sama będzie noc wysoko w górach, przez co później niemiłosiernie marzną.

Warto mieć również na uwadze, że śpiwór nie może być bardzo ciężki. Pojawia się więc problem, gdyż nie tak łatwo wybrać gruby śpiwór, który jednocześnie będzie lekki.

Mata i karimata

Niezwykle istotne dla wygodnego snu są również maty i karimaty. Oczywiście, istnieją specjalne karimaty, które dostosowane są do warunków noclegów w górach. Przede wszystkim są one wodoodporne oraz co najważniejsze, samopakujące. Oznacza to, że tego typu karimatę bardzo łatwo jest transportować.

Plecak i jego wyposażenie

Każdy turysta, który wybiera się w góry powinien również pamiętać o solidnym plecaku. Przede wszystkim, powinien być on wodoodporny, gdyż w górach często pogoda bardzo zaskakuje.

Ponadto, należy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu plecaka. Ważne są między innymi takie rzeczy jak apteczka czy latarka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here