ortodonta

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która zapewnia rozwiązania różnych problemów, takich jak krzywe lub źle położone zęby i wady zgryzu.

Najpopularniejszym leczeniem ortodontycznym jest aparat ortodontyczny, który jest stosowany od wielu dziesięcioleci i zapewnia doskonałe rezultaty. W wielu przypadkach noszenie aparatu ortodontycznego jest najlepszą opcją, aby poprawić uśmiech.

Gabinet ortodontyczny we Wrocławiu

Krzywe, nieprawidłowo położone zęby mogą sprawić, że będziesz skrępowany ich wyglądem, nie będziesz chciał się uśmiechać w towarzystwie innych osób. Aparat ortodontyczny stopniowo przesunie pozycję zębów, aż będą odpowiednio wyrównane. Będzie to miało pozytywny wpływ na twój wygląd i poprawi twoją samoocenę. Jednak noszenie aparatu ortodontycznego to nie tylko poprawa estetyczna, ale również dbanie o swoje zdrowie. Krzywe zęby są trudniejsze do szczotkowania i nitkowania, a resztki jedzenia mają tendencję klinowania się między źle ustawionymi zębami. Po założeniu aparatu ortodontycznego dużo łatwiej będzie ci utrzymać higienę jamy ustnej.Niektórzy twierdzą, że noszenie aparatu jest bolesne. W rzeczywistości jednak każdy dyskomfort jest stosunkowo niewielki, gdy już się przyzwyczaisz do aparatu ortodontycznego. Możesz oczywiście zapytać ortodontę o systemy takie jak Invisalign, w których nakładki można w każdej chwili usunąć, lub zamki samoligaturujące, które powodują mniejsze tarcie. Jeśli jednak wybierzesz lub powinieneś nosić metalowy aparat ortodontyczny, istnieje kilka środków zaradczych, które mogą złagodzić dyskomfort, takich jak środki przeciwbólowe, okłady z lodu, spożywanie miękkich pokarmów, preparaty do ochrony wewnętrznej strony policzków, dziąseł i ust przed ostrymi końcami zamków aparatu ortodontycznego.Na stronie http://wroclaw-ortodonta.pl/ znajdziesz gabinet ortodontyczny we Wrocławiu, możesz umówić się na wizytę i dowiedzieć się, jakie są w twoim przypadku zalecane metody leczenia, jaki aparat ortodontyczny da najlepsze efekty w krótkim czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here