Poranki

Wstawanie o świecie, jest dla wielu z nas utrapieniem. Obecnie coraz częściej traktujemy je jak karę, niż sposób na lepsze rozplanowanie dnia – w końcu doba ma 24 godziny i to od nas zależy, jak zaplanujemy swój dzień! W związku z tym wielu z nas zastanawia się, jak sprawić, aby wczesna pobudka była dla nas przyjemna. Oto kilka rad oraz ciekawostek!

Wady i zalety wczesnego wstawania

Wczesne wstawanie dla wielu z nas ma więcej wad niż zalet. Wiąże się przede wszystkim z wczesnym zasypianiem, przez co nie możemy posiedzieć np. przed telewizorem czy na imprezie. Inną kwestią jest tutaj brak synchronizacji z mieszkańcami w codziennych czynnościach. Wówczas okazuje się, że nawzajem budzimy się i utrudniamy zdrowy sen. Zresztą – mało kto lubi jeść sam śniadanie, gdy w domu są inne osoby. Zatem, czy faktycznie warto wstawać wcześnie rano? Jak się okazuje – tak! W ten sposób możemy dopasować swój tryb życia do rytmu dnia, przez co stajemy się zdrowsi i pełni pozytywnej energii. Wczesne wstawanie może nas nauczyć także dyscypliny oraz produktywności.

5 sposobów na wczesną pobudkę

Wstawanie wcześnie rano może być trudne. Wiąże się to najczęściej z drastyczną zmianą naszych nawyków oraz przestawienie zegara biologicznego. Jak zatem pomóc sobie we wczesnym wstawaniu? Oto 5 najlepszych sposobów:

  • nie korzystajmy z funkcji drzemki,
  • umieścimy budzik z dala od łóżka, najlepiej tak, aby rano trzeba było wstać,
  • nie korzystajmy z telefonu przed snem,
  • wstawajmy o regularnej porze,
  • ustalmy poranny rytuał.

Jak umilić sobie pobudkę?

Chcąc umilić sobie poranek, warto przede wszystkim zadbać o odpowiednie nastawienie. Wmawiamy sobie każdego wieczoru, że kolejny dzień będzie jeszcze lepszy lub, że uda nam się zrealizować wszystkie plany. A poniżej znajdziemy 5 sposoby, które sprawią, że wczesna pobudka będzie dla nas przyjemna!

Odpowiednia melodia budzika

Melodia, którą rano usłyszymy, może wpłynąć na nasze nastawienie. Właśnie dlatego warto wybrać piosenkę, którą lubimy lub która motywuje do szybszego wyjścia z łóżka. Warto również zaznaczyć, że kwestia ta w dużej mierze zależy od osobistych upodobań.

Poranny prysznic

Nic nie rozbudza tak, jak poranny prysznic. W tym przypadku temperatura wody podobnie, jak melodia budzika, zależy od naszych idealnych preferencji. Warto jednak zaznaczyć, że chłodna woda ma korzystny wpływ na organizm, w tym wzmacnia odporność i koncentrację.

Aktywność fizyczna

Świetnym sposobem na umilenie sobie poranka jest aktywność fizyczna. Warto zacząć od ćwiczeń oddechowych, a następnie wdrożyć rozciąganie w łóżku. Całość warto zakończyć ok. 20-minutowym treningiem w domowym zaciszu.

Zdrowe śniadanie

Naszym codziennym rytuałem może być przygotowanie zdrowego, lekkiego, ale przede wszystkim smacznego śniadania. Zapewnia ono nam energię na kilka następnych godzin, przez co możemy się zmobilizować i zacząć pracować!

Komfortowe łóżko

Z wygodnego łóżka nie chcemy rano wstawać. Jedna poprzez wyposażenie go w materac, poduszkę czy kołdrę, jesteśmy w stanie zagwarantować sobie zdrowy sen. Przekłada się on prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia i nie tylko! W końcu mamy energię na cały dzień.

Wielu z nas nie wyobraża sobie wczesnego wstawania. Jak się okazuje – wystarczy tylko kilka sposobów na umilenie sobie poranka, a wstawanie przestaje być takie ciężkie! Wraz z przyzwyczajam się do nowej rutyny, będzie nam coraz łatwiej.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here