all inclusive
fot. pexels.com

Na pierwszy rzut oka opcja wakacji all inclusive wydaje się być atrakcyjna i nie do odrzucenia. Są jednak minusy takiej oferty, które wiele osób zachęcają do zrezygnowania z tej opcji i wybranie wakacji bez pakietu all inclusive. A jak będzie z Tobą? Poznaj obiektywne zalety i wady opcji all inclusive na wakacjach za granicą!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wakacje-all-inclusive/

All inclusive czyli…

Zanim przejdziemy do wad i zalet opcji all inclusive warto opowiedzieć czym właściwie jest ta opcja, ponieważ nie każdy może jeszcze o tym wiedzieć. All inclusive to po prostu ,,wszystko w cenie’’ – alkohole, napoje, jedzenie. Jako turysta, gdy przyjeżdżamy do hotelu, w którym chcemy się zakwaterować otrzymujemy specjalną bransoletkę (zazwyczaj chodzi o kolor), która jest podpowiedzią dla kelnerów i barmanów, że mamy prawo do nielimitowanego korzystania z darmowych usług. 

Zalety all inclusive

Mamy nieograniczony dostęp do jedzenia i napojów (w tym do alkoholu). Dla porównania – brak tej opcji wskazuje na konkretne przedziały godzinowe, w czasie których możemy korzystać z różnych udogodnień. Nie ma co ukrywać, jest to bardzo wygodne i komfortowe, że mamy taki nieograniczony dostęp. Nie musimy martwić się, że będzie to utrudnione, ale bez obaw zawsze możemy skorzystać z wykupionej opcji. Oczywiście ma to swoje minusy – i w tym miejscu przejdziemy do wad all inclusive.

Wady all inclusive

Główna wada all inclusive dotyczy tego, że wykupując wakacje tego typu można zwyczajnie przepłacić. Wynika to stąd, że all inclusive nie jest sobie równe ze względu na wyjazd, ponieważ są różne jego wersje. Wyróżnia się all inclusive 24, które obowiązuje całodobowo; all inclusive soft nie obejmuje dostępu do alkoholi; all inclusive ultra jest to opcja poszerzona o dodatkowe produkty; all inclusive normalne oznacza dostęp, ale w ograniczonych godzinach. Jak już możesz się domyśleć bardzo często all inclusive, zwłaszcza przy opcji ultra, która praktycznie nie jest opcją all inclusive, a tylko tak jest nazwana. Warto zwracać na to uwagę i porównywać ceny wycieczek all inclusive (z uwzględnieniem jego rodzaju), ponieważ często jest to 50-80% kwoty całego wyjazdu, a zwyczajnie się nie opłaca sięgać po taką opcję.

Inną wadą jest to, że na wyjazdach all inclusive marnuje się bardzo dużo jedzenia. Na ten aspekt należy spojrzeć z perspektywy globalnej i ochrony środowiska. Tak naprawdę u wielu osób ten all inclusive nie zdaje egzaminu. Można zabookować tańsze wakacje bez tej opcji i jednocześnie nie przepłacić korzystając z jedzenia i napojów w określonych porach. Oczywiście tę wadę, czyli że all inclusive negatywnie wpływa na środowisko można obrócić w zaletę, jeśli wiele osób zdecyduje się na taki krok.

Przeczytaj też: http://www.rodzinne-wakacje.pl/wakacje-w-polsce-vs-za-granica-porownanie-kosztow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here