paluszki rybne
fot. pexels.com

Paluszki rybne to danie, które lubią dzieci, jeśli mają zjeść rybę. Osoby dorosłe raczej rzadziej spożywają ten produkt, nie mniej jednak, zdarza im się go spożyć, zwłaszcza, gdy zależy im na przygotowaniu szybkiego obiadu dla całej rodziny. Co kryje się w składzie paluszków rybnych? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/paluszki-rybne-co-tak-naprawde-sie-w-nich-kryje/

Paluszki rybne

To produkt gotowy, który można kupić w większości sklepów spożywczych. Występuje on głównie w dwóch rodzajach – paluszkach z ciętych w bloczki kawałków ryb, które są obłożone panierką lub z ryb mielonych, które są wymieszane z dodatkami, takimi jak bułka tarta oraz wzmacniacze smaku.

Zdrowszym wariantem jest oczywiście ten pierwszy, który zawiera minimum 60% ryby pociętej w bloczki. Drugi wariant, a więc zmielona ryba, zawiera nie tylko różne gatunki ryb, ale także ości oraz skórę.

Wybierając paluszki rybne szukajmy produktu, który zawiera minimum 60% ryby w swoim składzie, inaczej narażamy się na jedzenie panierki, utwardzonej skrobi kukurydzianej, spulchniaczy, utwardzonych tłuszczów, glukozy.

Jeść czy nie jeść?

Paluszki rybne zazwyczaj podajemy swoim dzieciom, które niechętnie spożywają rybę. Jednakże dzieci w wieku rozwojowym powinny zjadać ryby z dużą zawartością witaminy D, a także wapnia, który wpływa na budowę mocnych kości. Najlepiej przygotowywać dzieciom ryby takie jak węgorz, pstrąg, łosoś lub śledź. Są one świetnym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3.

W paluszkach rybnych niestety nie znajdziemy tych wartości. Przygotowywane są one raczej z ryb chudych, które mają niską zawartość związków, które korzystnie wpływają na pracę mózgu oraz ogólny rozwój organizmu. Produkt ten dodatkowo jest głęboko mrożony, a więc kwasy omega-3 oraz tłuszcze nie pozostają w nim, poprzez długotrwałe przechowywanie w niskiej temperaturze.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest przygotowywanie ryby do własnoręcznego smażenia, co nie zajmuje dużo czasu. Można ją upiec lub podsmażyć na patelni, a wówczas pokroić i zaserwować swojemu dziecku.

Przeczytaj też: http://www.rodzinne-wakacje.pl/odwodnienie-organizmu-co-robic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here