Apartamenty przy plaży bez parawanów, czyli dlaczego warto pojechać na Hel

Wszechobecne parawany plażowe na stałe wpisały się już w nadmorski krajobraz wakacyjny. Są jednak na wybrzeżu miejsca, które można odwiedzić bez konieczności przedzierania się przez ułożony z nich labirynt. Jednym z nich jest Półwysep Helski – mekka polskich surferów pełna malowniczych, niezatłoczonych plaż.

Idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, bogata baza noclegowa i wspomniane wcześniej plaże to tylko kilka zalet, które przemawiają za wyborem Helu jako destynacji wakacyjnej. Przekonaj się, dlaczego warto go odwiedzić.

Apartamenty na Helu z widokiem na morze

Półwysep Helski z racji swojego strategicznego położenia był przez długi czas niedostępny dla cywilów – na całej mierzei znajdowały się liczne fortyfikacje. Obecnie ich pozostałości stanowią atrakcje turystyczną i każdy wczasowicz może wynająć sobie apartament z widokiem na morze, a właściwie jedno z dwóch mórz. Do wyboru jest Bałtyk, oraz ciepła Zatoka Pucka, nazywana również Małym Morzem. Panujące na w warunki (silne, stałe wiatry, mała głębokość nawet z dala od brzegu) sprawiają, że cały półwysep jest ulubionym miejscem wypoczynku osób kochających sporty wodne. Jeżeli chcesz spróbować kite- lub windsurfingu, nie ma w Polsce lepszego miejsca.

Apartamenty Hel, czyli Twoja baza wypadowa do rozrywki

Pobyt na Helu ma kolejną wartość dodaną – każdy ma tu co robić. Na tym mającym 35 kilometrów długości półwyspie znajdziesz:

  • Fokarium,
  • Ocean park,
  • park krajobrazowy,
  • rezerwat przyrody,
  • szkoły sportów wodnych (kitesurfing, windsurfing).

To tylko niektóre z licznych atrakcji – jak widać, bez obaw można wybrać się tu na samotny wyjazd lub wynająć apartamenty nad morzem i spędzić wakacje razem ze znajomymi lub rodziną. Relaksowi sprzyjają też liczne, często szerokie na kilkadziesiąt metrów plaże, na których nie uświadczysz mas wczasowiczów zalegających na nich od rana do wieczora. Hel jest raczej destynacją wybieraną przez osoby aktywne.

Kolejną zaletą pobytu na Półwyspie Helskim jest bliskość Trójmiasta, do którego najlepiej dostać się tramwajem wodnym. Taki kurs jest atrakcją samą w sobie, a jednodniowa wycieczka do największej aglomeracji na wybrzeżu z pewnością będzie obfitowała w kolejne rozrywki.

Wynajmij pokoje nad morzem jesienią – świetny pomysł na tani urlop

Pobyt nad polskim morzem w zimniejsze miesiące może wydawać się średnim pomysłem. Hel ma jednak specyficzny mikroklimat, dlatego we wrześniu i na początku października bywa tam cieplej niż w kwietniu lub maju! Szczególnie cieszyć będą się miłośnicy aktywnego wypoczynku – nawet w chłodne miesiące w Zatoce Puckiej można pływać w piance, a wspaniałe plaże świecą pustkami, dając możliwość refleksji i cieszenia się przestrzenią. O tym trzeba jednak najlepiej przekonać się samemu, dlatego nie czekaj i wynajmij apartament już teraz, np. przez Sun & Snow – znajdziesz tam dobre okazje i najlepsze apartamenty spośród setek dostępnych w helskiej bazie noclegowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here