Jamajka - egzotyczna wyspa idealna na oryginalne wakacje

Jeszcze nie tak dawno, większość Polaków spędzała wakacje nad Bałtykiem czy też w Tatrach. Dzisiaj w modzie są coraz bardziej egzotyczne kierunki, takie jak Wyspy Karaibskie, wśród których wyróżnia się Jamajka.

Słoneczne plaże i relaks przy drinku

Na Jamajce jest mnóstwo miejsc, w których można wypocząć nad brzegiem morza. Za najpopularniejsze z nich uważa się piękną plażę Seven Mile Beach. Piasek tutaj jest w zasadzie całkowicie biały, a woda w morzu lazurowa. Ponadto ,w pobliżu znajdują się przytulne bary, w których przy szklance rumu można podziwiać zlewającą się na horyzoncie gładką taflę wody z błękitnym niebem.

Ponadto, Jamajka jest świetnym miejscem dla nurków. Odpowiednie miejsca do podziwiania dna oceanicznego znajdą tu zarówno doświadczeniu nurkowie jak i kompletni amatorzy tego sportu.

Kolebka muzyki Reggae

Większość ludzi zapewne kojarzy Jamajkę przede wszystkim z postacią Boba Marleya. Nic w tym dziwnego, gdyż był to prawdopodobnie najbardziej znany człowiek pochodzący z tego niewielkiego kraju.

Król reggae i jeden z pionierów tej muzyki pochodził z miejscowości Nine Miles. Jest to maleńka wioska, w której dzisiaj mieści się muzeum Marleya. Zlokalizowane jest ono w domu, w którym muzyk przyszedł na świat.

Bogactwo naturalne Jamajki

Tym co zachwyca w Jamajce są nie tylko białe palże i lazurowe wybrzeże, ale również ogromna różnorodność natury. Nie brakuje to jaskiń, wodospadów, czy podziemnych rzek tryskających ze skał. Ponadto, warte uwagi są również Góry Błękitne pochodzenia wulkanicznego.

Szklanka rumu na Jamajce

Nie każdy wie, że w Jamajce produkowany jest jeden z najlepszych na świecie rumów. Jamajczycy piją go naprawdę bardzo dużo. Jest on wytwarzany w tym kraju od wielu wieków, jest to więc swego rodzaju tradycyjny napój wyspy.

Warto spróbować samego rumu, bez jakichkolwiek dodatków, aby poczuć jego wyjątkowy smak. Można również oczywiście zamówić w barze rum w różnego rodzajów drinkach. Warto również kupić przynajmniej jedną lub dwie butelki tego trunku, aby mieć pamiątkę z podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here