Kapelusz na polowanie

Kapelusz to nieodłączne nakrycie głowy dla wielu osób. Jest wygodny, chroni przed warunkami pogodowymi i dodaje szyku – zwłaszcza, jeśli to kapelusz typowo myśliwski, który świetnie oddaje charakter strojów myśliwskich i samego polowania. A po jaki jego krój warto sięgnąć? Przekonaj się z nami!

Dlaczego właśnie kapelusz myśliwski będzie tym najlepszym?

Zacznijmy od odpowiedzi na najprostsze pytanie, czyli dlaczego spośród wielu nakryć głowy warto wybrać akurat kapelusz myśliwski. Przede wszystkim jest to część ubrania, która pozwala wyróżniać się z tłumu, więc jeśli zależy ci na wyjątkowym wyglądzie i chciałbyś posiadać coś charakterystycznego, co na pewno nie pozwoli innym przejść obok ciebie obojętnie, będzie strzałem w dziesiątkę.

Dodatkowo, kapelusze myśliwskie wykonywane są z solidnych materiałów, takich jak naturalna wełna, bawełna czy nawet królicze włosie. Dzięki temu mają najwyższą jakość i zawsze prezentują się elegancko. Ich doskonałe wykonanie przekłada się także na ich wieloletnią odporność, zarówno na zwyczajne zużycie, jak też warunki pogodowe. Jeśli więc szukasz nakrycia głowy, które będzie jednocześnie eleganckie i dobrze ochroni cię przed zimnem, wiatrem oraz deszczem (albo śniegiem), z pewnością kapelusz sprawdzi się doskonale.

Elastyczny materiał to kolejna zaleta kapelusza myśliwskiego. Dzięki temu można go nawet zrolować, by wsadzić do kieszeni, torby czy plecaka, jeśli tylko zrobi ci się w nim zbyt ciepło. Nie musisz przy tym obawiać się o zagniecenia czy zniszczenie tego nakrycia głowy, ponieważ bez problemu je rozprostujesz, kiedy tylko będzie potrzebne, bez utraty jego nienagannego wyglądu. Jednocześnie taki schowany kapelusz nie zajmie zbyt wiele miejsca.

Nie tylko na polowanie

Warto przy tym pamiętać, że kapelusze myśliwskie można nosić podczas wielu okazji, a nie tylko na polowanie. Ich wyjątkowy wygląd i elegancja sprawdzą się również podczas okazyjnych spotkań w klubie myśliwskim czy jako dodatek do płaszcza podczas różnorodnych uroczystości, odbywających się na dworze. A jeśli lubisz szyk na co dzień, możesz śmiało używać takiego kapelusza jako nakrycia głowy podczas zwykłego wyjścia na miasto lub do pracy.

Najpopularniejsze style kapeluszy myśliwskich

Kapelusz myśliwskie mają wiele różnych kształtów. Bez wątpienia dwa z nich są najbardziej popularne: kapelusze Helikon oraz Panama.

Pierwszy z nich wyróżnia się charakterystycznie zawiniętym z tyłu rondem. Dzięki temu dobrze sprawdza się, jeśli lubisz wysokie kołnierze, ponieważ nie przeszkadza w ich noszeniu. Stosunkowo niewielkie rondo w przedniej części wystarczy, by ochronić twoją twarz przed opadami czy rażącym słońcem, a jednocześnie nie ograniczy widoku.

Kapelusz Panama to z kolei klasyka, która spodoba się miłośnikom większych rond. 6-centymetrowe rondo otoczone skórzanym paskiem prezentuje się bardzo elegancko i doskonale chroni przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi. Ten model to także uniwersalny dodatek do każdego stroju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here