kot

Kot, jak każdy mieszkaniec naszego domu, potrzebuje swojego wyposażenia, które zapewni mu dobre warunki życia i sprawi, że będzie on w pełni zdrowy i zadowolony. Wśród pierwszych i najbardziej oczywistych rzeczy zazwyczaj przychodzą nam do głowy miseczki czy zabawki. Jednak na nich nie może kończyć się całe wyposażenie. Poznajmy dzisiaj kilka innych, ważnych akcesoriów.

Drapak

Jednym z podstawowych akcesoriów dla kota jest drapak, który został specjalnie skonstruowany w taki sposób, aby zaspokoić naturalną potrzebę drapania, pojawiającą się u naszych mruczków. Jest to instynktowne zachowanie, pozwalające kociakom na zaznaczanie terenu, pozostawianie sygnałów dla innych zwierząt czy też po prostu zdzieranie starej części pazurka i odsłanianie nowej.

Aby drapak był w pełni funkcjonalny dla kota, powinien być przede wszystkim stabilny i duży. Dzięki temu nie przewróci się, gdy kot na niego wskoczy i będzie wspinał się na górę, a jak wiadomo, mruczki uwielbiają przesiadywać na wyższych poziomach. Dlatego też minimalna wysokość tego akcesorium to 1,5 metra. Dodatkowo, musi być ono wyposażone w liczne półki, które pozwolą kotu wybrać najbardziej odpowiednie dla niego miejsce.

Drapak to także atrakcyjne rozwiązanie dla samych właścicieli, ponieważ pozwala uchronić meble takie jak kanapa czy fotel od ostrych pazurków i zniszczeń. Może być także świetnym miejscem do zabawy z kotem.

Posłanie dla kota

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia jest posłanie dla kota – a nawet kilka posłań, które mogą być rozstawione w różnych punktach domu, by zwierzątku zawsze było wygodnie. Minimalnie w każdym domu powinno znajdować się jednak przynajmniej jedno posłanie, które będzie dla kota synonimem bezpiecznego, spokojnego miejsca. Powinno zostać umieszczone tak, by nie miały do niego dostępu inne zwierzęta, zwłaszcza psy, a czasem także niesforne dzieci. Dzięki temu kot będzie mógł się tam wyciszyć i odstresować zawsze, gdy coś go zdenerwuje lub wystraszy.

Wybierając posłanie dla kota, warto pamiętać o tym, że wiele zwierząt lubi różnego rodzaju budki i kryjówki. Dlatego też większe posłanie w formie domku, który pozwoli na całkowite ukrycie kociaka, może być dobrym wyborem.

Kuwety

Nieodłącznym elementem wyposażenia w domu, w którym jest kot, powinny być kuwety. ich liczbę łatwo ustalić według wzoru mówiącego, że powinno ich być tyle, co kotów, plus jedna dodatkowo. Dlatego też w domu, w którym będzie tylko jeden kot, powinny znaleźć się dwie kuwety.

Każda kuweta powinna być przede wszystkim dostosowana wielkością do kota. Większe rasy wymagają zastosowania większych kuwet, by kot mógł się w nich bez problemu zmieścić i obrócić. Im bardziej będzie mu wygodnie, tym na pewno chętniej skorzysta ze swojej toalety. Warto pomyśleć także nad wyborem zakrytej kuwety, która zapobiega wydostawaniu się zapachów, a także chroni nasz dom przed rozrzuconym wszędzie żwirkiem.

Wszystkie te akcesoria, a także wiele innych, oferuje sklep zoologiczny z dostawą do domu. Decydując się na jego ofertę, będziesz mógł nie tylko zakupić wszystkie niezbędne akcesoria w jednym miejscu, ale też dostaniesz je pod wskazany adres, bez konieczności samodzielnego przewożenia tak dużych rzeczy, jak choćby drapak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here