Kurtki M65 – kurtki militarne, wojskowe

0
4341

Trudno sobie wyobrazić bardziej praktyczne ubrania jak rzeczy w stylu militarnym. W kurtce militarnej i spodniach, które są produktami wysokiej, jakości, komfortu i trwałości, mężczyźni wybierają się na polowanie, wędkowanie, wędrówki itp. Co ciekawe, nawet przedstawiciele kreatywnych zawodów nie ignorują tego rodzaju odzieży. Kupowanie bardzo drogiej odzieży do uprawiania sportu i turystyki nie zawsze ma sens. Ubrania, które dokładnie powtarzają kurtki wojskowe, od dawna cieszą się szacunkiem wśród mężczyzn ze względu na ich trwałość i stosunkowo niski koszt.

Kurtki M65 to najciekawsze przykłady kurtek militarnych

Wiele rodzajów kurtek wojskowych wyróżnia się wysoką funkcjonalnością. Z tego powodu kurtka wojskowa M65 jest jedną z najpopularniejszych. Szereg modeli posiada casualowy krój, dzięki czemu mogą się cieszyć z ich posiadania nie tylko ci, którzy lubią wychodzić na wycieczki w góry, brać udział w grach militarnych w niskich temperaturach ale także mężczyźni nie preferujący takiego stylu życia. Wielu panów zakłada kurtkę M65 do pracy, na wypad z kolegami czy spacer po lesie. Zimą aktywni ludzie nie siedzą w domu, spędzają czas na ciekawych wycieczkach.

Są też ludzie uzależnieni od zjawiska rekonstrukcji. Rolą rekonstruktorów jest odtwarzanie historycznych bitew także w zimie w niskich temperaturach. Nie każdy będzie chciał spędzać czas w namiotach w zwykłych kurtkach. W takim przypadku doskonale sprawdzi się kurtka wojskowa M65, ponieważ jest ona dość ciepła i wygodna. Poza tym nie przeszkadza w poruszaniu się, przemierzaniu trudnych terenów i nie ulega szybkiemu zniszczeniu.

W takiej kurtce militarnej każdy czuje się zrelaksowany i zadowolony, chętny na kolejne wyzwania. Nie trzeba martwić się uszkodzeniem ubrania na przykład, podczas rąbania drewna lub rzucania chrustu do ognia. Przy nagłych ruchach kurtka M65 nie pęka wzdłuż szwu, ponieważ takie ubrania są szyte według specjalnych wzorów ze specjalnymi szwami. Ponadto nie jest to drogi zakup, warto posiadać w swojej garderobie taką kurtkę wojskową, ponieważ będzie służyć przez wiele lat.

Czym wyróżnia się woskowa kurtka M65?

Inną niepodważalną zaletą takiej kurtki militarnej jest obfitość kieszeni. Nie ma potrzeby ukrywania małych przydatnych rzeczy w plecaku turystycznym. Można zabrać ze sobą wszystko, co będzie potrzebne, używając kieszeni. Nie każda zwykła kurtka może pochwalić się dużą ilością przestronnych i wygodnych kieszeni ułożonych w taki sposób, że podczas wkładania w nie różnych rzeczy nie powoduje u właściciela żadnego dyskomfortu.

Ponadto mężczyźni w takich ubraniach wyglądają odważnie i męsko. Oczywiście nie jest to dla wszystkich główna korzyść, ale nie można zaprzeczyć tak pozytywnej strony kurtek wojskowych. Kurtka M65 jest odpowiednia także do warunków miejskich, ponieważ wygląda bardzo przyzwoicie.

Kurtka Mil-Tec M65 Field Jacket

Kurtka M65 wykonana jest z wytrzymałego wodoodpornego materiału 65% polister, 35% bawełna. Posiada pikowaną podszewkę z syntetycznym wypełniaczem, która jest przymocowana do kurtki za pomocą guzików. Model M65 Field Jacket to od ponad pięćdziesięciu lat klasyczna kurtka wojskowa amerykańskich żołnierzy, sprawdzona w prawdziwej walce, jako praktyczna i wygodna kurtka do każdego zadania. Kurtka M65 jest wyposażona w metalowy zamek błyskawiczny zamykany zaworem na ukrytych metalowych guzikach.

Kurtka militarna jest wyposażona w lekki kaptur zapinany na guziki. Kaptur nie zwija się w rurkę, ale chowa się w ukrytą niszę wzdłuż pleców, nie tworząc w ten sposób dmuchanego kołnierza. Wnęka na kołnierzu zapinana jest na metalowy zamek. Specjalny bi-swing znajduje się na wysokości ramienia, co zapewnia swobodę ruchów rąk. Rękawy i kołnierz są zapinane na zatrzaski.

Podszewka, która jest częścią tego modelu, pozwala użytkować kurtkę prawie przez cały rok: od umiarkowanie pozytywnej temperatury do -20 stopni. Model M65 jest prawdziwym bestsellerem i jest poszukiwany zarówno wśród wojskowych, jak i cywilów. Taka kurtka wojskowa jest przeznaczona do użytku w każdych warunkach, posiada 2 dolne kieszenie wewnętrzne z klapkami na ukrytych metalowych guzikach oraz 2 kieszenie na piersi z patkami z ukrytymi guzikami.

Źródło: http://podbierak.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here