Tanie loty samolotem

Podróżowanie może być przyjemne i tanie, nawet gdy w grę wchodzą różne środki transportu. Zazwyczaj planując wycieczkę po kraju, decydujemy się na jazdę samochodem, autobusem lub pociągiem. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że loty krajowe także mogą być tanie, wystarczy poszukać promocyjnych biletów. Jak więc opłaca się podróżować po Polsce?

Podróże po Polsce – jaki środek transportu wybrać?

Kluczowe podczas planowania podróży jest wybranie środka transportu. Zazwyczaj sięga się po sprawdzone do tej pory pociągi lub autobusy. Mniej osób wybiera samoloty, często jednak niesłusznie. Tanie loty krajowe to alternatywa dla podróży pociągiem czy samochodem (esky.pl), szczególnie kiedy trafi się na naprawdę korzystne promocje. Warto więc porównywać ceny biletów na różne środki transportu, sprawdzać ile wyniosą opłaty za benzynę podczas podróży samochodem, by wybrać najtańszą opcję transportu.

 
Tanie loty krajowe

Polacy dopiero przekonują się do lotów krajowych. Wiele osób myśli, że to po prostu kosztowne. Niewielu turystów wie, że tanie bilety na połączenia lotnicze można znaleźć bez problemu, zaglądając do Internetu. Jak szukać tanich lotów krajowych? Wystarczy skorzystać ze specjalnego narzędzia zwanego wyszukiwarką lotów. Należy wpisać do poszczególnych rubryk miejsce wylotu i przylotu, podać datę podróży, liczbę pasażerów, preferowaną klasę lotu. Niemal natychmiast zostaną wyświetlone tanie przeloty z i do różnych miast w Polsce. Jest z czego wybierać, ponieważ coraz więcej lotnisk obsługuje krajowe połączenia. Tanie loty są realizowane z Warszawy, Katowic, Krakowa i wielu innych miast. Jeżeli natomiast chodzi o linie lotnicze, LOT nie jest jedynym przewoźnikiem, z którym można podróżować. Tanie loty ma Ryanair i to jego ofertę warto sprawdzać.

 
Podróże po Polsce samochodem

To jeden z mniej korzystnych wariantów, szczególnie na długich trasach. Podróżowanie samochodem nie należy do najtańszych, chyba że ktoś ma auto na gaz. Bardziej opłaca się jechać w kilka osób, wtedy koszty paliwa dzielone są sprawiedliwie. Taka podróż jest jednak bardziej komfortowa niż inne środki komunikacji, choć może nie dla kierowcy. W dowolnej chwili można się zatrzymać, odpocząć, zjeść posiłek. Więcej można też ze sobą zabrać, ogranicza nas jedynie bagażnik. Trzeba jednak liczyć się z kosztami i stanem polskich dróg.

 
Podróże autobusem i pociągiem

Najpopularniejsze w Polsce jest podróżowanie pociągami i autobusami. To też dobry sposób na to, żeby faktycznie zaoszczędzić na transporcie. Kupując bilety z dużym wyprzedzeniem, podróżujący mogą sporo zaoszczędzić. Niektóre grupy są uprzywilejowane i dostępne są dla nich specjalne zniżki. Osoby młode, uczniowie, studenci, ale i seniorzy mogą taniej kupić bilety na pociągi i autobusy. Z roku na rok zwiększa się także komfort podróży tymi środkami transportu. Autobusy i pociągi są coraz lepiej wyposażone, podróżujący mogą liczyć na wiele nowych udogodnień, np. w postaci Wi-Fi. Trzeba jednak liczyć się z tym, że taka wycieczka będzie dłuższa niż np. lot krajowy samolotem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here