najpopularniejsze miasta Małopolski

Województwo małopolskie jest dość zróżnicowanym regionem. Nie tylko pod kątem budowy terenu i warunków środowiska, ale też kultury. Możemy tam spotkać wiele różnych i ciekawych atrakcji, jednak aby je wszystkie zobaczyć musimy odwiedzić kilka miast, które znajdują się w Małopolsce.

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/najbardziej-turystyczne-miasta-malopolski/

Kraków i okolice

Wawel

To wzgórze jest znakiem rozpoznawalnym Krakowa. To na nim znajduje się przepiękny Zamek Królewski, który w dawnych czasach był siedzibą królów. Został wybudowany z inicjatywy króla Bolesława I Chrobrego, z czasem przeszedł przebudowę i stał się zamkiem w stylu romańskim. W obecnych czasach Zamek Królewski na Wawelu stanowi dumę nie tylko Krakowa, ale też Polski. Jest również miejsce pochówku królów i ważnych narodowych osobowości.

Auschwitz Birkenau

Auschwitz Birkenau, dzisiejszy Oświęcim to miasto znajdujące się niedaleko Krakowa. W dzisiejszych czasach kojarzy się głównie ze smutkiem, cierpieniem i śmiercią. Przypomina o pogromie Żydów. Obecnie organizowane są wycieczki w to miejsce, których celem jest zobaczenie na własne oczy, jak wyglądał kiedyś znajdujący się w tym miejscu obóz koncentracyjny.

Wieliczka

Wieliczka to miasta, które również znajduje się w okolicy Krakowa. Najczęściej jest kojarzone z kopalnią soli, która się tam znajduje. Obecnie jest to jedna z głównych atrakcji turystycznych tej miejscowości. Zwiedzanie jest możliwe przez cały rok. Warto odwiedzić to miejsca zarówno z dziećmi, jak i podczas samotnej podróży. Wszelkie komory, które znajdują się w kopalni zostały wyrzeźbione ręcznie. Jest to niezwykłe przeżycie.

Krynica Zdrój

Wieża Widokowa

Wśród pasma lasów Jaworzyny Krynickiej, możemy dostrzec drewnianą konstrukcję, która wznosi się na wysokość 49,5 metrów – jest to wieża widokowa. Znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena. Do Wieży prowadzi specjalnie skonstruowana „drewniana ścieżka”, które stopniowo zwiększa swoją wysokość. Umiejscowienie danej trasy w koronach drzew, jeszcze bardziej zwiększa doznania związane z podziwianiem przepięknych krajobrazowych okolicy.

Wadowice

Bazylika

Bazylika Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Wadowicach to miejsce szczególne, ponieważ to właśnie w tym miejscu Karol Wojtyła, a późniejszy Ojciec Święty, przyjął chrzest i przystąpił do I Komunii Świętej. Przed Bazyliką Wadowice stoi obecnie spory posąg Papieża Polaka, z którym wierni pochodzący z całego świata, robią sobie pamiątkowe zdjęcia.

Zobacz też: http://www.rodzinne-wakacje.pl/malopolska-trasa-smakoszy-co-to-oznacza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here