Z kim warto podróżować?

Za udaną podróż odpowiedzialnych jest wiele czynników. Najistotniejsze wydaje się teoretycznie miejsce podróży. Jednakże, często o tym, czy wrócimy z podróży zadowoleni decyduje raczej to, kto nam w niej towarzyszył.

Podróż z przyjaciółmi

Wiele osób uważa, że najlepiej jest podróżować ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi. Często faktycznie podróże takie są niezwykle udane. Czasami jednak, wyjazd z przyjaciółmi może znacząco nadszarpnąć przyjaźnie.

Warto zauważyć, że każdy może mieć nieco inne oczekiwania co do danego wyjazdu. Przyjaciele, którzy wybierają się we wspólną podróż często nie dyskutują o tym, co będą robić w trakcie wakacji, gdyż wydaje im się, że zawsze będą w stanie się dogadać. Na miejscu jednak niejednokrotnie okazuje się, że nie jest to wcale takie łatwe. Szczególnie, jeśli grupa jest dość duża, bardzo często trudno znaleźć kompromis. Cześć osób chce na przykład aktywnie spędzić czas, podczas gdy pozostali woleliby na przykład iść do baru lub na spokojny spacer.

Niewątpliwie, jak radzi Sylwia Zawada, zawodowo zajmująca się życiowym i biznesowym coachingiem, warto przed wyjazdem ustalić nasze oczekiwania co do podróży. Pozwoli to na zrozumienie potrzeb kompanów i wypracowanie najbardziej optymalnego planu wakacji.

Nie przybierajmy masek

Każdy z nas, w większości sytuacji społecznych przybiera jakieś maski. Jednakże, na dłuższa metę jest to męczące. Niewątpliwie ,w czasie podróży spędzamy z kompanami zwykle 24 godziny na dobę, Dlatego też, na wakacje najlepiej wyjechać z kimś, przy kim czujemy się swobodnie, aby nie zmęczyć się ciągłym udawaniem. Oznaczałoby to, że najlepiej właśnie wyjeżdżać z przyjaciółmi lub też z rodziną. Jednakże, niekoniecznie najbardziej naturalni jesteśmy wśród przyjaciół.

Zdarza się, że czujemy się swobodniej wśród osób, które wcale nie są nam bardzo bliskie, ale za to bardzo dobrze się z nimi rozumiemy, między innymi dzięki podobnym pasjom i podobnym preferencjom podróżniczym. Podróż z takimi ludźmi nie tylko może zaowocować udanymi wakacjami, ale również może być początkiem głębokiej przyjaźni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here